Frosinone Calcio - SPAL 2013 1-2 (1-1). Liga włoska - 17. kolejka Serie B

W spotkaniu 17. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 4 stycznia, jedenastka Frosinone Calcio przegrała ze Spal 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Stadio Benito Stirpe.

A. Paloschi 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Frosinone Calcio wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 25. minucie spotkania, gdy Grigoris Kastanos zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Alessia Tribuzziego.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 15 minut, jedenastka Spal doprowadziła do remisu. Gola strzelił Salvatore Esposito. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 52. minucie kartkę dostał Nenad Tomović, zawodnik gości. Niedługo później trener Spal postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Gabriel Espeto, a murawę opuścił Lorenzo Dickmann.

W tej samej minucie za Marca D'Alessandra wszedł Marco Sala. W 75. minucie w zespole Spal doszło do zmiany. Alberto Paloschi wszedł za Federica Di Francesco. A kibice Frosinone Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę Tabanellego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mattia Vitale.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Frosinone Calcio doszło do zmiany. Andrija Novakovich wszedł za Piotra Parzyszka.

Dopiero w drugiej połowie Alberto Paloschi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Spal, strzelając kolejnego gola w 86. minucie pojedynku. W 90. minucie arbiter pokazał kartkę Grigorisowi Kastanosowi z zespołu gospodarzy.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w jedenastce Spal doszło do zmiany. Leonardo Sernicola wszedł za Sergia Floccariego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Francesco Vicari
75′ Mattia Vitale
Simone Missiroli
Alessio Tribuzzi
Mattia Valoti
 25′ 90′ Grigoris Kastanos
Salvatore Esposito  40′
Mirko Gori
Sergio Floccari90′
79′ Piotr Parzyszek
Alessandro Murgia
75′ Andrea Tabanelli
Marco Sala64′
Hide Kengei Vitalucci
Leonardo Sernicola90′
Simone Morelli
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato64′
79′ Andrija Novakovich
Enrico Brignola

Sebastiano Esposito

Alberto Paloschi75′  86′

Demba Seck

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Frosinone Calcio w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.