Frosinone Calcio - Ascoli Picchio 2-1 (1-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

23 października na Stadio Benito Stirpe odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Frosinone Calcio i Ascoli Picchio. Starcie zakończyło się zwycięstwem Frosinone Calcio 2-1. Mecz obejrzało 6 164 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone Calcio.

9. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-23 16:15 | Stadion: Stadio Benito Stirpe | Widzów: 6164 | Arbiter: Lorenzo Maggioni
S. Bidaoui 65'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań jedenastka Ascoli Picchio wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie kartkę obejrzał Michele Collocolo z Ascoli Picchio.

Nieoczekiwanie to piłkarze Frosinone Calcio otworzyli wynik. W 32. minucie Federico Gatti dał prowadzenie swojej drużynie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Matteo Ricci.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Danielowi Boloce, zawodnikowi gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Frosinone Calcio.

Na drugą połowę jedenastka Ascoli Picchio wyszła w zmienionym składzie, za Fabia Maistra wszedł Abdelhamid Sabiri.

Niedługo później Matteo Ricci wywołał eksplozję radości wśród kibiców Frosinone Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 48. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Francesco Zampano.

W 56. minucie Michele Collocolo został zmieniony przez Diego Fabbriniego. W tej samej minucie Fabrizio Caligara został zmieniony przez Atanasa Ilieva, co miało wzmocnić zespół Ascoli Picchio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriela Charpentiera na Andryję Novakovicha.

Piłkarze Ascoli Picchio odpowiedzieli strzeleniem gola. W 65. minucie bramkę kontaktową zdobył Soufiane Bidaoui. Asystę przy golu zanotował Atanas Iliev.

Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Frosinone Calcio: Luigi Canotto, Matteo Ricci, Luca Garritano, na ich miejsce weszli: Alessio Zerbin, Raffaele Maiello, Emanuele Cicerelli. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Federica Baschirotta, Marcela Büchla zajęli: Tommaso D'Orazio, Mirko Eramo. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Emanuele Cicerellemu z jedenastki gospodarzy. Była to 87. minuta meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Frosinone Calcio postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Bolocę wszedł Matteo Cotali, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Frosinone Calcio utrzymać prowadzenie.

Drużynie Ascoli Picchio zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Frosinone Calcio.

Alessandro Salvi
 32′ Federico Gatti
Michele Collocolo3′ 56′
35′ 90′ Daniel Boloca
Fabrizio Caligara56′
 48′ 74′ Matteo Ricci
Marcel Büchel79′
74′ Luigi Canotto
Fabio Maistro46′
61′ Gabriel André Joseph Charpentier
Federico Dionisi
74′ Luca Garritano
Soufiane Bidaoui  65′
Victor De Lucia
Enrico Guarna
Stefano Minelli
Anastasios Avlonitis
90′ Matteo Cotali
Tommaso D'Orazio66′
74′ 87′ Emanuele Cicerelli
Aljaž Tavčar
Mirko Gori
Christos Donis
Hamza Haoudi
Mirko Eramo79′
74′ Raffaele Maiello
Diego Fabbrini56′
61′ Andrija Novakovich
Atanas Iliev56′
74′ Alessio Zerbin
Elia Petrelli

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.