FC Crotone - US Lecce 0-3 (0-2). Liga włoska - 5. kolejka Serie B

W spotkaniu 5. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 21 września, drużyna FC Crotone przegrała z US Lecce 0-3 (0-2). Mecz na Stadio Ezio Scida obejrzało 2 277 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

5. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-21 20:30 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 2277 | Arbiter: Daniele Paterna
Gabriel Strefezza 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka US Lecce wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie bramkę zdobył Francesco Di Mariano. Sytuację bramkową stworzył Mario Gargiulo.

W 20. minucie arbiter pokazał kartkę Nahuelowi Estévezowi z FC Crotone.

Niedługo później Francesco Di Mariano wywołał eksplozję radości wśród kibiców US Lecce, zdobywając kolejną bramkę w 23. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomagał Gabriel Strefezza.

W 29. minucie kartką został ukarany Alessandro Tuia, zawodnik US Lecce. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Crotone wyszła w zmienionym składzie, za Davide Mondonica, Marca Salę, Godfreda Donsaha weszli Ionuţ Nedelcearu, Salvatore Molina, Miloš Vulić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Lecce w 69. minucie spotkania, gdy Gabriel Strefezza strzelił trzeciego gola. W 70. minucie za Gabriela Strefezzę wszedł John Björkengren.

Między 70. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze US Lecce: Þórir Helgason, Francesco Di Mariano, Mario Gargiulo, Valentin Gendrey, na ich miejsce weszli: Marco Olivieri, Pablo Rodríguez, Alexis Blin, Arturo Calabresi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nahuela Estéveza, Ahmeda Benalego zajęli: Niccolò Zanellato, Augustus Kargbo. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Mariowi Gargiulowi z drużyny gości. Była to 72. minuta pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Vasconelos Ferreira Gabriel
46′ Davide Mondonico
Valentin Gendrey90′
Nehuén Mario Paz
Fabio Lucioni
Simone Canestrelli
Alessandro Tuia29′
20′ 79′ Nahuel Estévez
Antonino Gallo
Vasile Mogoș
Þórir Jóhann Helgason70′
Mirko Marić
Mario Gargiulo72′ 90′
79′ Ahmed Benali
Morten Due Hjulmand
46′ Godfred Donsah
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato  69′ 70′
46′ Marco Sala
Brynjar Ingi Bjarnason
46′ Ionuţ Nedelcearu
Arturo Calabresi90′
Santiago Guido Visentin
Biagio Meccariello
Pasquale Giannotti
John Gunnar Björkengren70′
46′ Salvatore Andrea Molina
Alexis Blin90′
Thomas Schirò
Marcin Listkowski
46′ Miloš Vulić
Žan Majer
79′ Niccolò Zanellato
Luca Rudolf Paganini
79′ Augustus Kargbo
Marco Olivieri70′
Brain Oddei
Pablo Rodríguez Delgado81′

Przewaga jedenastki FC Crotone w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy FC Crotone obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.