FC Crotone - SPAL 2013 1-2 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

4 grudnia na Stadio Ezio Scida odbył się mecz 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami FC Crotone i Spal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spal 2-1. Spotkanie obejrzało 2 176 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-04 14:00 | Stadion: Stadio Ezio Scida | Widzów: 2176 | Arbiter: Simone Sozza
M. Mancosu 49'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu drużyna Spal trafiła do bramki rywala. W drugiej minucie bramkę zdobył Federico Melchiorri. Przy strzeleniu gola asystował Marco Mancosu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Spal.

Na drugą połowę drużyna Spal wyszła w zmienionym składzie, za Dembę Seck wszedł Salvatore Esposito.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Marco Mancosu. Sytuację bramkową stworzył Federico Viviani.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Patrykowi Pedzie z Spal. W 56. minucie Mirko Marić został zmieniony przez Ahmeda Benalego. Niedługo później trener FC Crotone postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Augustus Kargbo, a murawę opuścił Miloš Vulić. Augustus Kargbo spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie w zespole FC Crotone doszło do zmiany. Brian Oddei wszedł za Nehuéna Paza.

Bramkarz Spal wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Augustus Kargbo. Asystę przy golu zanotował Marco Sala.

W 89. minucie sędzia ukarał kartką Simone Canestrellego, zawodnika FC Crotone. Jedenastce FC Crotone zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Spal.

Lorenzo Maria Dickmann
89′ Simone Canestrelli
Patryk Peda54′ 71′
76′ Nehuén Mario Paz
Elio Capradossi
Salvatore Andrea Molina
Raffaele Celia
Nahuel Estévez Álvarez
Jacopo Da Riva
57′ Pasquale Giannotti
Marco Mancosu  49′
76′ Miloš Vulić
Federico Viviani
Niccolò Zanellato
Demba Seck46′
56′ Mirko Marić
Steven Folly Nador
57′ Marco Sala
Alessandro Tripaldelli
56′ Ahmed Benali
Franco Zuculini
76′  88′ Augustus Kargbo
Mikael Egill Ellertsson66′
76′ Brian Safo Oddei
Giuseppe Rossi62′

Przewaga drużyny FC Crotone w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.