Empoli FC - Venezia FC 1-1 (0-1). Liga włoska - 25. kolejka Serie B

26 lutego na Stadio Carlo Castellani odbył się pojedynek 25. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Empoli FC i Venezia FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

25. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-26 21:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Arbiter: Gianluca Aureliano
Empoli FC
Venezia FC
1
1
N. Haas 70'
P. Mazzocchi 25'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć meczów jedenastka Empoli FC wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Empoli FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Venezia FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Venezia FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Pasquale Mazzocchi. Bramka padła po podaniu Anthony'ego Taugourdeau.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pasquale Mazzocchiego z Venezia FC, a w 40. minucie Riccarda Fiamozziego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Venezia FC.

Drugą połowę drużyna Empoli FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dimitriosa Nikolaou wszedł Nicolò Casale. W 53. minucie Samuele Ricci został zastąpiony przez Giovanniego Crociatę.

Chwilę później trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Francesco Di Mariano, a murawę opuścił Dennis Tørset.

Zespół Venezia FC długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 45 minut, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nicolas Haas. Trener Empoli FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Olivieriego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Leonardo Mancuso.

Od 83 minuty boisko opuścili zawodnicy Empoli FC: Nedim Bajrami, Fabiano Parisi, na ich miejsce weszli: Stefano Moreo, Aleksa Terzić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mattii Aramu, Giana Feliciolego zajęli: Michael Svoboda, Cristian Molinaro. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Alberto Pomini
40′ Riccardo Fiamozzi
Pasquale Mazzocchi  25′ 26′ 69′
Simone Romagnoli
Marco Modolo
46′ Dimitrios Nikolaou
Pietro Ceccaroni
90′ Fabiano Parisi
Gian Filippo Felicioli86′
 70′ Nicolas Thibault Haas
Antonio Luca Fiordilino
53′ Samuele Ricci
Jacopo Dezi70′
83′ Nedim Bajrami
Mattia Aramu86′
Samuele Damiani
Anthony Michel Taugourdeau
83′ Leonardo Mancuso
Michele Cremonesi
46′ Nicolò Casale
Gabriele Ferrarini69′
Roberto Pirrello
Cristian Molinaro86′
Stefano Sabelli
Giacomo Ricci
90′ Aleksa Terzić
Michael Svoboda86′
53′ Giovanni Crociata
Sebastiano Esposito70′
83′ Stefano Moreo
Domenico Rossi
83′ Marco Olivieri
Harvey William St Clair

Przewaga jedenastki Empoli FC w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.