Empoli FC - Reggio Audace FC 0-0. Liga włoska - 14. kolejka Serie B

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 22 grudnia, drużyna Empoli FC zremisowała z Reggio Audace FC 0-0. Spotkanie odbyło się na Stadio Carlo Castellani.

14. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-22 21:00 | Stadion: Stadio Carlo Castellani | Arbiter: Simone Sozza
Empoli FC
Reggio Audace FC
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simone Romagnolego z Empoli FC, a w 45. minucie Giuseppe Zampana z drużyny przeciwnej.

W 56. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Simone Romagnoli z zespołu Empoli FC i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 40. minucie. W 58. minucie Marco Olivieri został zastąpiony przez Nicola Casalego.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał żółtą kartkę Simone Muratoremu z drużyny gości. Kibice Reggio Audace FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicola Cambiaghiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Giuseppe Zampano. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Empoli FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Nedim Bajrami, a murawę opuścił Leonardo Mancuso.

W tej samej minucie Stefano Moreo został zmieniony przez Andreę La Mantię, co miało wzmocnić zespół Empoli FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Augustusa Kargba na Davide Voltana. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Salvatore Pezzellę, piłkarza Reggio Audace FC.

Bright Gyamfi
40′ 56′ Simone Romagnoli
Simone Muratore60′ 69′
86′ Stefano Moreo
Giuseppe Zampano45′ 69′
Leo Štulac
Igor Radrezza
58′ Marco Olivieri
Augustus Kargbo87′
86′ Leonardo Mancuso
Riccardo Gatti
58′ Nicolò Casale
Salvatore Pezzella69′ 89′
86′ Nedim Bajrami
Luca Zamparo69′
86′ Andrea La Mantia

Drużyna Empoli FC miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Empoli FC obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Empoli FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.