Delfino Pescara - Virtus Entella 1-1 (0-1). Liga włoska - 34. kolejka Serie B

W meczu 34. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Delfino Pescara zremisował z Virtusem Entella 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia.

34. kolejka Włochy - Serie B
2021-04-27 14:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: Daniel Amabile
Delfino Pescara 1936
ACD Virtus Entella
1
1
N. Rigoni 90'
A. Schenetti 29'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Virtusu Entella w 29. minucie spotkania, gdy Andrea Schenetti zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Gabriel Cleur.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Markus Pavić z drużyny gości. Była to 43. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Virtusu Entella.

Trener Virtusu Entella postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Matteo Brunori, a murawę opuścił Giuseppe De Luca. A trener Delfino Pescara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Cristiana Galana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dejan Vokicz. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę.

W 65. minucie w jedenastce Virtusu Entella doszło do zmiany. Simone Andreis wszedł za Andreę Settembriniego. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Virtus Entella: Leonardowi Morosiniemu w 69. i Simone Andreisowi w 71. minucie. W 76. minucie za Gabriela Cleura wszedł Filippo De Col.

Między 76. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Delfino Pescara: Daniele Dessena, Edoardo Masciangelo, Christian Capone, na ich miejsce weszli: Mirko Valdifiori, Mardochée Nzita, Niccolò Giannetti. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vlada Dragomira, Leonarda Morosiniego zajęli: Andrea Marcucci, Federico Bonini. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mirka Valdifioriego z Delfino Pescara, a w 89. minucie Michele Pellizzera z drużyny przeciwnej.

Bramkarz Virtusu Entella wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Nicola Rigoni.

W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Matteo Brunori z Virtusu Entella. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marco Chiosa
84′ Edoardo Masciangelo
Markus Pavić43′
80′ Daniele Dessena
Vlad Mihai Dragomir76′
José Ndong Machín Dicombo
Andrea Settembrini65′
 90′ Nicola Rigoni
Marco Brescianini
64′ Dejan Vokicz
Giuseppe De Luca56′
Jens Odgaard
Leonardo Morosini69′ 76′
84′ Christian Capone
Cassio Cardoselli
84′ Mardochée Nzita Theto
Andrea Marcucci76′
Massimo Volta
Simone Andreis65′ 71′
Marco Lupo D'Aloia
Andrea Bruno
80′ 82′ Mirko Valdifiori
Matteo Luigi Brunori56′ 90′
Marco Chiarella
Matteo Mancosu
64′ Cristian Galano
Lorenzo Meazzi
84′ Niccolò Giannetti
Alejandro Rodríguez de Miguel

Przewaga zespołu Delfino Pescara w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Delfino Pescara obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Virtusu Entella w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.