Delfino Pescara 1936 - Venezia FC 0-2 (0-1). Liga włoska - 23. kolejka Serie B

W spotkaniu 23. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 13 lutego, drużyna Delfino Pescara przegrała z Venezia FC 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia.

23. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-13 14:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: Lorenzo Illuzzi
Delfino Pescara 1936
Venezia FC
0
2
F. Sørensen 15' (samob.)
M. Modolo 74'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna Venezia FC wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Delfino Pescara Frederik Sørensen.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Frederikowi Sørensenowi z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Venezia FC.

Drugą połowę drużyna Delfino Pescara rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jensa Odgaarda wszedł Damir Ceter. Na murawie, jak to często zdarzało się Delfino Pescara w tym sezonie, pojawił się Mardochée Nzita, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Edoarda Masciangela. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Drugą połowę zespół Delfino Pescara rozpoczął w zmienionym składzie, za Frederika Sørensena wszedł Antonio Balzano. Między 47. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 58. minucie Riccardo Bocalon został zastąpiony przez Sebastiana Esposita.

W 59. minucie w jedenastce Venezia FC doszło do zmiany. Antonio Fiordilino wszedł za Anthony'ego Taugourdeau. W tej samej minucie trener Venezia FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Dennis Tørset, a murawę opuścił Francesco Di Mariano. W 70. minucie Daniele Dessena został zmieniony przez Christiana Capone'a, a za Mirka Valdifioriego wszedł na boisko Stephane Richi, co miało wzmocnić drużynę Delfino Pescara. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mattię Aramu na Jacopa Deziego.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Venezia FC, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Marco Modolo. Asystę zanotował Jacopo Dezi.

W 85. minucie sędzia przyznał kartkę Gianowi Feliciolemu z Venezia FC. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Venezia FC doszło do zmiany. Michael Svoboda wszedł za Youssefa Maleha. W 86. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Damir Ceter nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Alberto Pomini
15′ (samob.) 25′ 46′ Frederik Sørensen
Gian Filippo Felicioli85′
47′ 70′ Daniele Dessena
Domen Czrnigoj
46′ Edoardo Masciangelo
Youssef Maleh86′
Andrea Tabanelli
Anthony Michel Taugourdeau59′
José Ndong Machín Dicombo
Mattia Aramu49′ 71′
71′ Mirko Valdifiori
Riccardo Bocalon58′
46′ Jens Odgaard
Francesco Di Mariano59′
Fabrizio Alastra
Salvatore Carotenuto
46′ 53′ Antonio Balzano
Michele Cremonesi
Mirko Drudi
Gabriele Ferrarini
Rodrigo Guth
Cristian Molinaro
46′ Mardochée Nzita Theto
Giacomo Ricci
Abdallah Basit
Michael Svoboda86′
71′ Stephane Richi Omeonga
Jacopo Dezi71′
Nicola Rigoni
Antonio Luca Fiordilino59′
Dejan Vokicz
Sebastiano Esposito58′
70′ Christian Capone
Domenico Rossi
46′ 86′ (k.) Damir Ceter Valencia
Harvey William St Clair
Cristian Galano
Dennis Tørset Johnsen59′

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Venezia FC przyznał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.