Delfino Pescara 1936 - SPAL 2013 0-1 (0-1). Liga włoska - 27. kolejka Serie B

6 marca na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia odbyło się starcie 27. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Delfino Pescara i Spal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spal 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Tomasza Woźniaka występującego w Spal.

27. kolejka Włochy - Serie B
2021-03-06 14:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: Federico La Penna
Delfino Pescara 1936
SPAL 2013
0
1
M. Valoti 9'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Spal.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Mattia Valoti dla zespołu Spal. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Między 20. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz trzy drużynie przeciwnej. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mirko Drudi z zespołu Delfino Pescara i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 33. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Spal.

Na drugą połowę zespół Spal wyszedł w zmienionym składzie, za Mattię Valotiego, Memeha Okolego weszli Salvatore Esposito, Nenad Tomović. Trener Delfino Pescara postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Damir Ceter, a murawę opuścił Niccolò Giannetti.

W tej samej minucie Daniele Dessena został zmieniony przez Nicolę Rigoniego. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Leonardowi Sernicoli ze Spal. Była to 70. minuta meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Spal postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Simone Missirolego. Na boisko wszedł Jacopo Segre, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 83. minucie w drużynie Spal doszło do zmiany. Lorenzo Dickmann wszedł za Marca Salę. W drugiej połowie nie padły gole.

Luca Ranieri
33′ 44′ Mirko Drudi
Francesco Vicari
Raoul Bellanova
Leonardo Sernicola70′
44′ 55′ Daniele Dessena
Mattia Valoti  9′ (k.) 26′ 46′
71′ José Ndong Machín Dicombo
Luca Mora44′
Edoardo Masciangelo
Marco Sala83′
36′ 71′ Massimiliano Busellato
Simone Missiroli79′
55′ Niccolò Giannetti
Raúl José Asencio Moraes
71′ Jens Odgaard
Nenad Tomović46′
71′ Fabio Maistro
Lorenzo Maria Dickmann83′
71′ Ledian Memushaj
Salvatore Esposito46′
55′ Nicola Rigoni
Alberto Paloschi57′
55′ Damir Ceter Valencia
Demba Seck
71′ Cristian Galano
Marco Tumminello

Jeśli zespół Delfino Pescara nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.