Delfino Pescara 1936 - Cosenza Calcio 0-0. Liga włoska - 16. kolejka Serie B

30 grudnia na Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia odbył się pojedynek 16. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Delfino Pescara i Cosenza Calcio. Mecz zakończył się remisem 0-0.

16. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-30 15:00 | Stadion: Stadio Adriatico-Giovanni Cornacchia | Arbiter: Marco Serra
Delfino Pescara 1936
Cosenza Calcio
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Delfino Pescara wygrała aż cztery razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Mirkowi Carretcie w 19. i Luce Bittantemu w 43. minucie.

W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luca Bittante z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w tej samej minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Cosenza Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Mirka Carrettę wszedł Brayan Vera. W 51. minucie Stephane Richi został zastąpiony przez Mirka Valdifioriego.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Angela Corsiego z Cosenza Calcio, a w 56. minucie Fabia Maistra z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Delfino Pescara doszło do zmiany. Antonio Balzano wszedł za Salvatore Bocchettiego. Kibice Delfino Pescara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Massimiliana Busellata. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Fabio Maistro.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Antoniowi Balzanowi z Delfino Pescara. Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Ihsan Sacko, a murawę opuścił Jaime Báez. Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Cosenza Calcio: Mohamed Bahlouli, Angelo Corsi, Daniele Sciaudone, na ich miejsce weszli: Abou-Malal Ba, Devid Bouah, Davide Petrucci. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pawła Jaroszyńskiego, Lediana Memushaja zajęli: Mardochée Nzita, Dejan Vokicz.

W doliczonej trzeciej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Abou-Malal Ba, zawodnik gości.

Matteo Legittimo
56′ Salvatore Bocchetti
Riccardo Idda
Raoul Bellanova
Angelo Corsi55′ 81′
51′ Stephane Richi Omeonga
Benjamin Lhassine Kone
76′ Paweł Kamil Jaroszyński
Luca Bittante43′ 43′
56′ 57′ Fabio Maistro
Daniele Sciaudone81′
76′ Ledian Memushaj
Umberto Saracco
56′ 66′ Antonio Balzano
Devid Eugene Bouah81′
Luca Crecco
Gianmarco Ingrosso
76′ Mardochée Nzita Theto
Brayan Emanuel Vera Ramírez46′
Christian Ventola
Abou-Malal Ba76′ 90′
57′ Massimiliano Busellato
Mirko Bruccini
Leandro Fernandes Da Cunha
Davide Petrucci81′
Alessio Riccardi
Gennaro Borrelli
51′ Mirko Valdifiori
Ettore Gliozzi
76′ Dejan Vokicz
Ihsan Sacko68′
Vladislav Blănuță
Gianluigi Sueva
Miloš Bočić
Adrian Tabarcea Petre

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Cosenza Calcio obejrzeli w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.