Cosenza Calcio - Venezia FC 0-0. Liga włoska - 14. kolejka Serie B

22 grudnia na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się starcie 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i Venezia FC. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

14. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-22 19:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Francesco Meraviglia
Cosenza Calcio
Venezia FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Cosenza Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Andrei Tiritiellowi z zespołu gospodarzy. Była to 26. minuta spotkania.

W 51. minucie kartką został ukarany Luca Bittante, zawodnik Cosenza Calcio. W 65. minucie za Antonia Vaccę wszedł Anthony Taugourdeau.

Trener Venezia FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Francesca Di Mariano. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Dennis Tørset. Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Daniele Sciaudonego. Na boisko wszedł Benjamin Kone, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 71. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Venezia FC: Alessandro Capello, Francesco Forte, Mattia Aramu, na ich miejsce weszli: Domen Czrnigoj, Riccardo Bocalon, Óttar Karlsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ettore Gliozziego, Luki Bittantego zajęli: Gianluigi Sueva, Angelo Corsi.

Między 77. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cosenza Calcio oraz dwie drużynie przeciwnej.

Luca Lezzerini
26′ Andrea Tiritiello
Pasquale Mazzocchi
80′ Matteo Legittimo
Michael Svoboda
Gianmarco Ingrosso
Pietro Ceccaroni
51′ 79′ Luca Bittante
Cristian Molinaro
Davide Petrucci
Antonio Luca Fiordilino
70′ Daniele Sciaudone
Dennis Tørset Johnsen65′
71′ Ettore Gliozzi
Francesco Forte71′
Umberto Saracco
Alberto Pomini
Devid Eugene Bouah
Gian Filippo Felicioli
79′ Angelo Corsi
Domenico Rossi
70′ 77′ Benjamin Lhassine Kone
Anthony Michel Taugourdeau65′ 84′
Gennaro Borrelli
Riccardo Bocalon71′
Ihsan Sacko
Francesco Di Mariano65′
71′ Gianluigi Sueva
Óttar Magnús Karlsson90′
Adrian Tabarcea Petre
Harvey William St Clair

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Venezia FC pokazał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Venezia FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.