Cosenza Calcio - US Salernitana 1919 0-1 (0-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

W starciu 9. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Cosenza Calcio przegrał z Salernitana 1919 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadio San Vito-Luigi Marulla.

9. kolejka Włochy - Serie B
2020-11-29 21:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Federico Dionisi
Cosenza Calcio
US Salernitana 1919
0
1
G. Tutino 50'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Cosenza Calcio wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Gennaro Tutino dał prowadzenie swojemu zespołowi. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się André Pomilio.

W 52. minucie żółtą kartkę dostał Riccardo Idda z drużyny gospodarzy. W 62. minucie Patryk Dziczek zastąpił Andreę Schiavonego. W tej samej minucie Brayan Vera został zmieniony przez Angela Corsiego, co miało wzmocnić zespół Cosenza Calcio. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając André Pomilia na Leonarda Capezziego w 73. minucie.

Między 67. a 75. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Mirka Brucciniego i na pole gry wprowadził napastnika Ihsana Sackę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Abou-Malal Ba, piłkarz gospodarzy.

W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Abou-Malal Ba osłabiając drużynę Cosenza Calcio. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 78. minucie. W 85. minucie Milan Đurić został zmieniony przez Emanuele Cicerellego, a za Gennara Tutina wszedł na boisko Cedric Gondo, co miało wzmocnić drużynę Salernitana 1919. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Bahloulego na Benjamina Kone'a. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartką został ukarany Adrian Tabarcea, piłkarz Cosenza Calcio.

Valerio Mantovani
52′ Riccardo Idda
Norbert Gyomber70′
75′ Luca Bittante
Tomasz Kupisz
25′ 75′ Mirko Bruccini
Patryk Dziczek7′ 62′
Daniele Sciaudone
André Anderson Pomilio Lima da Silva67′ 73′
62′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Tiago Matías Casasola
85′ Mohamed Rayane Bahlouli
Francesco Di Tacchio42′
76′ Mirko Carretta
Joel Baraye
62′ Angelo Corsi
Leonardo Capezzi73′
Paolo Ficara
Emanuele Cicerelli85′
Raffaele Schiavi
Edoardo Iannoni
76′ 78′ 81′ Abou-Malal Ba
Andrea Schiavone62′
85′ Benjamin Lhassine Kone
Giuseppe Barone
Davide Petrucci
Niccolò Giannetti
Ettore Gliozzi
Cedric Gondo86′
75′ Ihsan Sacko

Gianluigi Sueva

75′ 88′ Adrian Tabarcea Petre

Przewaga zespołu Cosenza Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej trzy.

Zespół Cosenza Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.