Cosenza Calcio - US Cremonese 0-2 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W meczu 16. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 4 grudnia, drużyna Cosenza Calcio przegrała z US Cremonese 0-2 (0-1). Mecz na Stadio San Vito-Luigi Marulla obejrzało 2 728 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Doriana Ciężkowskiego występującego w US Cremonese.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-04 14:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 2728 | Arbiter: Lorenzo Maggioni
Cosenza Calcio
US Cremonese
0
2
L. Strizzolo 34'
E. Valeri 52'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół US Cremonese wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy US Cremonese w 34. minucie spotkania, gdy Luca Strizzolo strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Cristian Buonaiuto.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Alessandrowi Crescenziemu z US Cremonese. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu US Cremonese.

Na drugą połowę drużyna US Cremonese wyszła w zmienionym składzie, za Alessandra Crescenziego wszedł Leonardo Sernicola. W 47. minucie kartkę dostał Marco Carraro, zawodnik Cosenza Calcio.

W 49. minucie za Paola Bartolomeiego wszedł Luca Valzania.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół US Cremonese, zdobywając kolejną bramkę. W 52. minucie celnym strzałem popisał się Emanuele Valeri. Ponownie w zdobyciu bramki pomógł Cristian Buonaiuto.

Chwilę później trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 54. minucie na plac gry wszedł Vincenzo Millico, a murawę opuścił Djavan Anderson. W 66. minucie arbiter pokazał kartkę Michele Rigionemu z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener US Cremonese postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Cristiana Buonaiuta. Na boisko wszedł Daniel Ciofani, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Emanuele Valeri, piłkarz gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Matteo Bianchetti
66′ Michele Rigione
Luca Ravanelli
54′ Djavan Anderson
Emanuele Valeri  52′ 78′
47′ Marco Carraro
Paolo Bartolomei49′
Angelo Corsi
Jaime Báez Stábile79′
Alberto Gerbo
Gianluca Gaetano
58′ Luca Palmiero
Nicolò Fagioli
54′ Gabriele Gori
Leonardo Sernicola46′
54′ Reda Boultam
Francesco Deli
Aldo Florenzi
Filippo Nardi
Andrea Vallocchia
Luca Valzania49′
58′ Julian Kristoffersen
Daniel Ciofani68′
54′ Vincenzo Millico
Samuel Di Carmine79′
Luca Pandolfi
Luca Zanimacchia68′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół US Cremonese w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.