Cosenza Calcio - SPAL 2013 0-1 (0-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

27 listopada na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i Spal. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Spal 1-0. Starcie obejrzało 2 269 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Patryka Pedę występującego w Spal.

14. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 2269 | Arbiter: Fabio Maresca
Cosenza Calcio
SPAL 2013
0
1
G. Rossi 58'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Andrea Tiritiello z zespołu gospodarzy. Była to 43. minuta meczu.

Niestety Andrea Seculin bramkarz Spal nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Dembę Thiama - rezerwowego bramkarza drużyny. Na drugą połowę zespół Spal wyszedł w zmienionym składzie, za Lorenza Colomba wszedł Giuseppe Rossi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spal w 58. minucie spotkania, gdy Giuseppe Rossi zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Salvatore Esposito.

Trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Vincenzo Millico, a murawę opuścił Djavan Anderson. W tej samej minucie za Redę Boultama wszedł Aldo Florenzi. Między 69. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Spal i jedną drużynie przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę obejrzał Francesco Vicari, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 86. minucie w zespole Cosenza Calcio doszło do zmiany. Luca Pandolfi wszedł za Lucę Palmiera. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Luca Mora, zawodnik gości.

Andrea Seculin46′
43′ Andrea Tiritiello
Lorenzo Maria Dickmann
Michael Venturi
Francesco Vicari83′
Michele Rigione
Elio Capradossi
63′ Djavan Anderson
Raffaele Celia
Marco Carraro
Jacopo Da Riva69′ 82′
63′ Reda Boultam
Marco Mancosu
Mario Szitum
Salvatore Esposito
86′ Luca Palmiero
Lorenzo Colombo46′
81′ Gabriele Gori
Alessandro Tripaldelli
63′ 71′ Aldo Florenzi
Giovanni Crociata
Alberto Gerbo
Luca Mora82′ 87′
Andrea Vallocchia
Franco Zuculini82′
81′ Julian Kristoffersen
Ludovico D'Orazio
63′ Vincenzo Millico
Mikael Egill Ellertsson
86′ Luca Pandolfi
Giuseppe Rossi46′  58′

Przewaga drużyny Cosenza Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Spal obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Spal w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.