Cosenza Calcio - Reggio Audace FC 0-1 (0-0). Liga włoska - 11. kolejka Serie B

W spotkaniu 11. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 12 grudnia, zespół Cosenza Calcio przegrał z Reggio Audace FC 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Stadio San Vito-Luigi Marulla.

11. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-12 14:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Matteo Marchetti
Cosenza Calcio
Reggio Audace FC
0
1
I. Varone 66'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Reggio Audace FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Augustusa Kargba, Andreę Costę weszli Luca Zamparo, Riccardo Martinelli. W 57. minucie za Brayana Verę wszedł Angelo Corsi.

Trener Cosenza Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Mohameda Bahloulego i na pole gry wprowadził napastnika Jaime Báeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Abou-Malal Ba wszedł za Daniele Sciaudonego.

Jedyną bramkę meczu zdobył Ivan Varone dla jedenastki Reggio Audace FC. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Simone Mazzocchi.

Kibice Reggio Audace FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Salvatore Pezzellę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Simone Mazzocchi. W 75. minucie Luca Bittante został zmieniony przez Ihsana Sackę, a za Ettore Gliozziego wszedł na boisko Adrian Tabarcea, co miało wzmocnić zespół Cosenza Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Radrezzę na Davide Voltana oraz Ivana Varone'a na Giuseppe Zampana. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Tiritiella z Cosenza Calcio, a w 87. minucie Davide Voltana z drużyny przeciwnej.

Michele Cerofolini
76′ Andrea Tiritiello
Arlind Ajeti15′
Matteo Legittimo
Andrea Costa36′ 46′
Riccardo Idda
Paolo Rozzio
75′ Luca Bittante
Lorenzo Libutti
Davide Petrucci
Ivan Varone  66′ 84′
43′ 64′ Daniele Sciaudone
Niko Marco Patrick Kirwan
57′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Fausto Rossi
64′ Mohamed Rayane Bahlouli
Igor Radrezza76′
Mirko Carretta
Simone Mazzocchi71′
75′ Ettore Gliozzi
Augustus Kargbo46′
Umberto Saracco
Giacomo Venturi
Devid Eugene Bouah
Riccardo Gatti
57′ Angelo Corsi
Luca Germoni
Gianmarco Ingrosso
Riccardo Martinelli46′
Raffaele Schiavi
Giuseppe Zampano84′
64′ Abou-Malal Ba
Salvatore Pezzella71′
Mirko Bruccini
Mattia Marchi
Benjamin Lhassine Kone
Davide Voltan76′ 87′
64′ Jaime Báez Stábile
Luca Zamparo46′
Gennaro Borrelli

75′ Ihsan Sacko

75′ Adrian Tabarcea Petre

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.