Cosenza Calcio - LR Vicenza Virtus 2-0 (0-0). Liga -

20 maja na Stadio San Vito-Gigi Marulla odbyło się starcie Serie B pomiędzy drużynami Cosenzy i Vicenzy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cosenzy 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Teodorczyka występującego w Vicenzy.

20 maja  na Stadio San Vito-Gigi Marulla odbyło się starcie   Serie B pomiędzy drużynami Cosenzy  i Vicenzy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cosenzy 2-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Łukasza Teodorczyka występującego w Vicenzy.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Cosenzy wygrał dwa razy, zremisował cztery, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie kartkę dostał Marco Carraro, piłkarz Cosenzy.

W 45. minucie Marco Carraro zastąpił Massima Zillego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Joaquin Larrivey.

Trener Vicenzy postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Jania Bikela i na pole gry wprowadził napastnika Riccarda Meggioriniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w jedenastce Vicenzy doszło do zmiany. Alessio Da Cruz wszedł za Matteo Bruscagina.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cosenzy w 67. minucie spotkania, gdy Joaquin Larrivey zdobył z karnego drugą bramkę. W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Joaquinowi Larriveyowi z jedenastki Cosenzy.

Niedługo później trener Cosenzy postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Alessandra Di Pardo wszedł Luca Bittante, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Cosenzy utrzymać prowadzenie. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Vicenzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Cosenzy, natomiast zawodnikom Vicenzy przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.