Cosenza Calcio - Frosinone Calcio 1-1 (1-0). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

W meczu 8. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 16 października, drużyna Cosenza Calcio zremisowała z Frosinone Calcio 1-1 (1-0). Mecz na Stadio San Vito-Luigi Marulla obejrzało 5 414 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Przemysława Szymińskiego występującego we Frosinone Calcio.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-16 16:15 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 5414 | Arbiter: Francesco Fourneau
Cosenza Calcio
Frosinone Calcio
1
1
G. Gori 20'
A. Novakovich 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Frosinone Calcio wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Cosenza Calcio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 20. minucie Gabriele Gori dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Między 27. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cosenza Calcio.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Camillowi Cianowi z zespołu gości. W 56. minucie za Matteo Ricciego wszedł Daniel Boloca.

W tej samej minucie Raffaele Maiello został zmieniony przez Karla Lulicia, a za Camilla Ciana wszedł na boisko Andrija Novakovich, co miało wzmocnić drużynę Frosinone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giuseppe Casa na Alberta Gerba. Po chwili trener Frosinone Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Gabriel Charpentier, a murawę opuścił Marcus Rohdén.

Zawodnicy gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Andrija Novakovich. Sytuację bramkową stworzył Daniel Boloca.

W 85. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Angela Corsiego z Cosenza Calcio, a w piątej minucie doliczonego czasu starcia Karla Lulicia z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Marcus Christer Rohdén66′
77′ Reda Boultam
Matteo Ricci36′ 56′
85′ Angelo Corsi
Raffaele Maiello56′
27′ 77′ Luca Palmiero
Luigi Canotto87′
 20′ (k.) 90′ Gabriele Gori
Camillo Ciano50′ 57′
30′ 66′ Giuseppe Caso
Mirko Gori
77′ Aldo Florenzi
Karlo Lulić56′ 90′
66′ Alberto Gerbo
Alessio Tribuzzi87′
77′ Andrea Vallocchia
Gabriel André Joseph Charpentier66′
90′ Julian Kristoffersen
Andrija Novakovich57′  71′
Gianluigi Sueva
Alessio Zerbin

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Frosinone Calcio w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.