Cosenza Calcio - FC Crotone 1-0 (0-0). Liga włoska - 6. kolejka Serie B

25 września na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbył się pojedynek 6. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i FC Crotone. Mecz zakończył się zwycięstwem Cosenza Calcio 1-0. Spotkanie obejrzało 7 554 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-25 18:30 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Widzów: 7554 | Arbiter: Daniele Chiffi
Cosenza Calcio
FC Crotone
1
0
M. Carraro 77'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Cosenza Calcio wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Crotone próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pasquale Giannottiego z FC Crotone, a w 31. minucie Sanasiego Sy z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Cosenza Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Giuseppe Casa, Sanasiego Sy weszli Vincenzo Millico, Angelo Corsi. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu sędzia przyznał kartkę Ahmedowi Benalemu z zespołu gości.

W 60. minucie za Augustusa Kargbo wszedł Mirko Marić. W tej samej minucie w drużynie FC Crotone doszło do zmiany. Marco Sala wszedł za Salvatore Molinę. W 70. minucie kartką został ukarany Simone Canestrelli, piłkarz FC Crotone.

W tej samej minucie trener Cosenza Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Redę Boultama. Na boisko wszedł Steeve-Mike Eboa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Bramkarz FC Crotone wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania bramkę zdobył Marco Carraro.

W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Niccolòwi Zanellacie z FC Crotone. Trener FC Crotone postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Marca Salę i na pole gry wprowadził napastnika Braina Oddeiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Simone Canestrelli70′
 77′ Marco Carraro
Nahuel Estévez
Mario Szitum
Pasquale Giannotti27′ 79′
70′ Reda Boultam
Augustus Kargbo60′
31′ 46′ Sanasi Sy
Ahmed Benali47′
Luca Palmiero
Salvatore Andrea Molina60′
Gabriele Gori
Miloš Vulić78′
46′ Giuseppe Caso
Samuele Mulattieri
Kristjan Matošević
Marco Festa
Umberto Saracco
Gianluca Saro
46′ Angelo Corsi
Godfred Donsah
70′ Steeve-Mike Eboa Ebongue
Niccolò Zanellato78′ 86′
46′ Vincenzo Millico
Mirko Marić60′
Luca Pandolfi
Brain Oddei90′

Przewaga jedenastki FC Crotone w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Cosenza Calcio, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery.

Zespół Cosenza Calcio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.