Cosenza Calcio - Empoli FC 0-2 (0-1). Liga włoska - 17. kolejka Serie B

4 stycznia na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbył się pojedynek 17. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i Empoli FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Empoli FC 2-0.

17. kolejka Włochy - Serie B
2021-01-04 15:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Davide Massa
Cosenza Calcio
Empoli FC
0
2
M. Olivieri 45'
L. Mancuso 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Cosenza Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nicolasa Haasa z Empoli FC, a w 45. minucie Andreę Tiritiella z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Empoli FC w 45. minucie spotkania, gdy Marco Olivieri strzelił z karnego pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Empoli FC.

Trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gianluigi Sueva, a murawę opuścił Mohamed Bahlouli. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Brayanowi Verze, zawodnikowi Cosenza Calcio.

W 55. minucie za Devida Bouaha wszedł Mirko Carretta. A kibice Empoli FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andreę La Mantię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż sześć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marco Olivieri. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Między 60. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Empoli FC: Ryder Matos, Leo Štulac, Nedim Bajrami, Samuele Ricci, na ich miejsce weszli: Stefano Moreo, Samuele Damiani, Leonardo Mancuso, Szymon Żurkowski. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Davide Petrucciego, Benjamina Kone'a, Ettore Gliozziego zajęli: Daniele Sciaudone, Abou-Malal Ba, Adrian Tabarcea.

W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simone Romagnolego z Empoli FC, a w 77. minucie Daniele Sciaudonego z drużyny przeciwnej.

Zespół Cosenza Calcio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 88. minucie wynik na 0-2 podwyższył Leonardo Mancuso. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Andrea La Mantia.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Alberto Brignoli
45′ Andrea Tiritiello
Riccardo Fiamozzi
Matteo Legittimo
Simone Romagnoli69′
Riccardo Idda
Nicolò Casale
55′ Devid Eugene Bouah
Fabiano Parisi
60′ Davide Petrucci
Samuele Ricci86′
76′ Benjamin Lhassine Kone
Nicolas Thibault Haas22′
52′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Nedim Bajrami86′
46′ Mohamed Rayane Bahlouli
Leo Štulac73′
Ihsan Sacko
Marco Olivieri  45′ (k.) 59′
76′ Ettore Gliozzi
Dimitrios Nikolaou
76′ Abou-Malal Ba
Roberto Pirrello
Mirko Bruccini
Aleksa Terzić
60′ 77′ Daniele Sciaudone
Mattia Viti
Gennaro Borrelli
Davide Zappella
55′ Mirko Carretta
Samuele Damiani73′
46′ Gianluigi Sueva
Szymon Żurkowski86′
76′ Adrian Tabarcea Petre
Andrea La Mantia59′

Leonardo Mancuso86′  88′

Stefano Moreo73′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.