Cosenza Calcio - Delfino Pescara 1936 3-0 (3-0). Liga włoska - 35. kolejka Serie B

1 maja na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się starcie 35. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i Delfino Pescara. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cosenza Calcio 3-0.

35. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-01 14:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Livio Marinelli
M. Carretta 8'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Delfino Pescara wygrał aż cztery razy, zremisował sześć, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cosenza Calcio w szóstej minucie spotkania, gdy Luca Tremolada strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Delfino Pescara ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Mirko Carretta. W zdobyciu bramki pomógł Luca Tremolada.

W 23. minucie arbiter ukarał kartką Raoula Bellanovę, piłkarza gości. Trener Delfino Pescara wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabia Maistra. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nicola Rigoni.

W 31. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Luca Tremolada z Cosenza Calcio. Asystę przy bramce zaliczył Ettore Gliozzi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Frederik Hillersborg z Delfino Pescara. Była to 51. minuta pojedynku. Trener Cosenza Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Marcello Trotta, a murawę opuścił Luca Tremolada.

W tej samej minucie Ettore Gliozzi został zmieniony przez Gianluigiego Suevę. W 61. minucie boisko opuścili piłkarze Delfino Pescara: Cristian Galano, Massimo Volta, a na ich miejsce weszli Jens Odgaard, Frederik Hillersborg. W 63. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Między 67. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Cosenza Calcio: Mirko Carretta, Benjamin Kone, Giorgos Antzoulas, na ich miejsce weszli: Andrea Tiritiello, Gianmarco Ingrosso, Devid Bouah. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Niccola Giannettiego, Fabia Maistra zajęli: Damir Ceter, Marco D'Aloia. W drugiej połowie nie padły gole.

Vincenzo Fiorillo
76′ Giorgos Antzoulas
José Ndong Machín Dicombo 63′ (k.)
75′ Benjamin Lhassine Kone
Edoardo Masciangelo
 6′, 31′ 60′ Luca Tremolada
Mirko Valdifiori
 8′ 67′ Mirko Carretta
Jens Odgaard61′
60′ Ettore Gliozzi
Niccolò Giannetti76′
Kristjan Matošević
Nicolò Radaelli
Umberto Saracco
Alessandro Sorrentino
76′ Devid Eugene Bouah
Salvatore Bocchetti
75′ Gianmarco Ingrosso
Mardochée Nzita Theto
Raffaele Schiavi
Massimo Volta61′
67′ Andrea Tiritiello
Dejan Vokicz
60′ Gianluigi Sueva
Christian Capone
60′ Marcello Trotta
Damir Ceter Valencia76′

Cristian Galano61′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Delfino Pescara przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.