Cosenza Calcio - AC Pisa 1909 1-1 (1-0). Liga włoska - 15. kolejka Serie B

27 grudnia na Stadio San Vito-Luigi Marulla odbyło się starcie 15. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Cosenza Calcio i AC Pisa. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

15. kolejka Włochy - Serie B
2020-12-27 15:00 | Stadion: Stadio San Vito-Luigi Marulla | Arbiter: Antonio Di Martino
Cosenza Calcio
AC Pisa 1909
1
1
M. Bahlouli 43'
R. Gucher 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Cosenza Calcio wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla jedenastki AC Pisa. W szóstej minucie sędzia wskazał na wapno, ale Luca Vido spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół AC Pisa.

W 40. minucie kartkę dostał Luca Vido, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cosenza Calcio w 43. minucie spotkania, gdy Mohamed Bahlouli strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Angelo Corsi.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cosenza Calcio.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Cosenza Calcio: Gianmarcowi Ingrossowi w 48. i Angelowi Corsiemu w 53. minucie. Po godzinie gry w zespole Cosenza Calcio doszło do zmiany. Gianluigi Sueva wszedł za Mohameda Bahloulego.

W 60. minucie Adrian Tabarcea został zmieniony przez Jaime Báeza.

Wysiłki podejmowane przez drużynę AC Pisa w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 79. minucie wynik ustalił Robert Gucher. Bramka padła po podaniu Danila Soddima.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Cosenza Calcio doszło do zmiany. Brayan Vera wszedł za Angela Corsiego. Trener Cosenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ihsana Sackę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mirko Carretta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Simone Perilli
48′ Gianmarco Ingrosso
Samuele Birindelli70′
Matteo Legittimo
Andrea Meroni76′
Riccardo Idda
Antonio Aldo Caracciolo
53′ 81′ Angelo Corsi
Alessandro De Vitis
 43′ 60′ Mohamed Rayane Bahlouli
Luca Vido 6′ (k.) 40′ 61′
87′ Mirko Carretta
Gaetano Masucci61′
60′ Adrian Tabarcea Petre
Lorenzo Bechini
81′ Brayan Emanuel Vera Ramírez
Marius Mihai Marin76′
60′ Jaime Báez Stábile
Lorenzo Masetti
Gennaro Borrelli
Alessandro Quaini
Ettore Gliozzi
Danilo Soddimo76′
87′ Ihsan Sacko
Michele Marconi61′
60′ Gianluigi Sueva
Giuseppe Sibilli61′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Cosenza Calcio dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Cosenza Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.