Calcio Como - Pordenone Calcio 1-0 (1-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

W meczu 10. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 28 października, jedenastka Calcio Como zwyciężyła z Pordenone Calcio 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Giuseppe Sinigaglia obejrzało 1 567 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adama Chrzanowskiego występującego w Pordenone Calcio.

10. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-28 20:30 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 1567 | Arbiter: Daniele Paterna
Calcio Como
Pordenone Calcio
1
0
A. La Gumina 7'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Antonino La Gumina dla drużyny Calcio Como. Bramka padła w tej samej minucie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Luki Vignalego.

W 34. minucie kartkę dostał Hamza El Kaouakibi, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Calcio Como.

W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Gianvitowi Misurace z drużyny gości. W 63. minucie Gianvito Misuraca został zastąpiony przez Marca Pinata.

Trener Pordenone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Tomasza Kupisza i na pole gry wprowadził napastnika Nicola Cambiaghiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Calcio Como postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Moutira Chajię wszedł Andrea Cagnano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Calcio Como utrzymać prowadzenie. Między 70. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Como: Antonino La Gumina, Alberto Cerri, Nicolas Ioannou, na ich miejsce weszli: Ettore Gliozzi, Vittorio Parigini, Matteo Solini. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Hamzy El Kaouakibiego, Simone Pasy, Amata Cicirettiego zajęli: Luca Magnino, Federico Valietti, Youssouph Sylla.

W 89. minucie arbiter ukarał kartkami Ettore Gliozziego z Calcio Como oraz Mirka Stefaniego z jedenastki gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

Mirko Stefani89′
87′ Nicolas Ioannou
Simone Pasa77′
67′ Moutir Chajia
Amato Ciciretti77′
 7′ 76′ Antonino La Gumina
Franck Cédric Tsadjout
77′ Alberto Cerri
Michael Ijemuan Folorunsho
Davide Facchin
Giacomo Bindi
Davide Bertoncini
Adam Jan Chrzanowski
67′ Andrea Cagnano
Matteo Perri
87′ Matteo Solini
Roberto Zammarini
77′ Vittorio Parigini
Nicolò Cambiaghi64′
Zito André Sebastião Luvumbo
Davis Mensah
Alessandro Gabrielloni
Jacopo Pellegrini
76′ 89′ Ettore Gliozzi
Youssouph Cheikh Sylla77′

Przewaga drużyny Pordenone Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Pordenone Calcio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.