Calcio Como - Cagliari Calcio 1-1 (1-0). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki Serie B, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Coma zremisował z Cagliari Calcio 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Sinigaglia.

W  pojedynku 1. kolejki  Serie B, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Coma zremisował  z Cagliari Calcio  1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Giuseppe Sinigaglia.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Coma nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie dającego prowadzenie gola dla jedenastki Coma strzelił Leonardo Mancuso. Asystę przy bramce zanotował Alex Blanco.

W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniele Basellego z Coma, a w 35. minucie Jacopa Desogusa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Coma.

W 53. minucie Daniele Baselli został zastąpiony przez Tommasa Arrigoniego. Niedługo później trener Coma postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Vittoria Pariginiego wszedł Davide Bertoncini, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Coma nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie.

W 75. minucie Nicolas Ioannou został zmieniony przez Andreę Cagnana, a za Leonarda Mancusa wszedł na boisko Alessandro Gabrielloni, co miało wzmocnić drużynę Coma. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolasa Violę na Marka Roga.

Zespół Coma długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 74 minuty, jednak jedenastka Cagliari Calcio doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Gaston Pereiro. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Coma w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Cagliari Calcio w drugiej połowie wymienił czterech graczy.