Calcio Como - Benevento Calcio 1-1 (1-1). Liga włoska - 6. kolejka Serie B

25 września na Stadio Giuseppe Sinigaglia odbyło się starcie 6. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Calcio Como i Benevento Calcio. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 2 189 widzów.

6. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-25 14:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 2189 | Arbiter: Luca Zufferli
Calcio Como
Benevento Calcio
1
1
A. Cerri 34'
G. Lapadula 40'

Już w pierwszej połowie zespół Benevento Calcio został osłabiony. W 19. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kamil Glik osłabiając tym samym drużynę Benevento Calcio.

W 21. minucie Enrico Brignola został zmieniony przez Alessandra Vogliacca.

Nagle to piłkarze Calcio Como otworzyli wynik. W 34. minucie Alberto Cerri dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alberto Cerri z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta meczu.

Zespół Benevento Calcio otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wyrównującą bramkę dla piłkarzy Benevento Calcio zdobył Gianluca Lapadula. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Andrés Tello.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Andrésa Tella z Benevento Calcio, a w 68. minucie Vittoria Pariginiego z drużyny przeciwnej. Między 56. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Como: Alessio Iovine, Ettore Gliozzi, Andrea Cagnano, na ich miejsce weszli: Moutir Chajia, Antonino La Gumina, Nicolas Ioannou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andrésa Tella, Salvatore Elii, Mattii Vivianiego zajęli: Giacomo Calò, Gabriele Moncini, Gennaro Acampora.

Trener Calcio Como postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Vittoria Pariginiego i na pole gry wprowadził napastnika Alessandra Gabrielloniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Calcio Como doszło do zmiany. Ismail H'Maidat wszedł za Tommasa Arrigoniego. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Calcio Como: Alessandrowi Gabrielloniemu w 80. i Nicolasowi Ioannou w 85. minucie.

Federico Barba
78′ Andrea Cagnano
Daam Wonnebald Foulon
Alessandro Bellemo
Andrés Felipe Tello Muñoz56′ 56′
63′ Alessio Iovine
Artur Ionita
78′ Tommaso Arrigoni
Mattia Viviani71′
68′ 78′ Vittorio Parigini
Enrico Brignola21′
 34′ (k.) 35′ Alberto Cerri
Gianluca Lapadula Vargas  40′
63′ Ettore Gliozzi
Edoardo Masciangelo
78′ 85′ Nicolas Ioannou
Angelo Talia
Matteo Solini
Alessandro Vogliacco21′
63′ Moutir Chajia
Gennaro Acampora71′
78′ Ismail H'Maidat
Abdallah Basit
Elvis Kabashi
Giacomo Calò56′
Lorenzo Peli
Dejan Vokicz
78′ 80′ Alessandro Gabrielloni
Giuseppe Di Serio
63′ Antonino La Gumina
Roberto Insigne
Zito André Sebastião Luvumbo
Gabriele Moncini71′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom Benevento Calcio, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Drużyna Calcio Como w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.