Calcio Como - AC Pisa 1909 0-1 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Calcio Como przegrała z AC Pisa 0-1 (0-1). Mecz na Stadio Giuseppe Sinigaglia obejrzało 3 524 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-05 14:00 | Stadion: Stadio Giuseppe Sinigaglia | Widzów: 3524 | Arbiter: Daniele Doveri
Calcio Como
AC Pisa 1909
0
1
F. Scaglia 5' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Calcio Como Filippo Scaglia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AC Pisa.

W 56. minucie Lorenzo Lucca został zastąpiony przez Gaetana Masucciego. Chwilę później trener AC Pisa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Giuseppe Sibilli, a murawę opuścił Yonatan Cohen.

Trener Calcio Como postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił obrońcę Lucę Vignalego i na pole gry wprowadził napastnika Ettore Gliozziego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 60. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Calcio Como: Antonino La Gumina, Tommaso Arrigoni, Davide Bertoncini, Vittorio Parigini, na ich miejsce weszli: Alessandro Gabrielloni, Elvis Kabashi, Edoardo Bovolon, Massimiliano Gatto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Idrissy Touré, Roberta Guchera zajęli: Marius Marin, Davide Di Quinzio. Od 62. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Nícolas David Andrade
82′ Davide Bertoncini
Hjörtur Hermannsson
90′ Matteo Solini
Maxime Jean Roberto Leverbe
5′ (samob.) 90′ Filippo Scaglia
Antonio Aldo Caracciolo
62′ 81′ Tommaso Arrigoni
Pietro Beruatto75′
59′ Luca Vignali
Idrissa Touré70′
Alessandro Bellemo
Robert Franz Gucher83′
Alessio Iovine
Yonatan Cohen57′
82′ Vittorio Parigini
Giuseppe Mastinu
Alberto Cerri
Ádám Nagy
60′ Antonino La Gumina
Filippo Berra
82′ Edoardo Bovolon
Davide Damiano Di Quinzio83′
81′ Elvis Kabashi
Marius Mihai Marin70′
Lorenzo Peli
Alessandro Quaini
Zito André Sebastião Luvumbo
Andrea Cisco
60′ Alessandro Gabrielloni
Davide Marsura
82′ Massimiliano Gatto
Gaetano Vittorio Masucci56′ 90′
59′ Ettore Gliozzi
Gabriele Piccinini

Giuseppe Sibilli57′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Calcio Como obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna AC Pisa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.