Brescia Calcio - US Lecce 1-1 (0-0). Liga włoska - 10. kolejka Serie B

28 października na Stadio Mario Rigamonti odbyło się spotkanie 10. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Brescia Calcio i US Lecce. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 5 938 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Filipa Jagiełły z Brescia Calcio oraz Marcina Listkowskiego z US Lecce.

10. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-28 18:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 5938 | Arbiter: Massimiliano Irrati
Brescia Calcio
US Lecce
1
1
D. Bisoli 87'
K. Dermaku 81'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół US Lecce wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Brescia Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Filipa Jagiełłę i na pole gry wprowadził napastnika Rodriga Palacia, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 73. minucie za Mattéo Tramoniego wszedł Nikolas Szpalek.

W tej samej minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Rijad Bajić wszedł za Stefana Moreo. Chwilę później trener US Lecce postanowił wzmocnić formację obronną i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Fabia Lucioniego. Na boisko wszedł Kastriot Dermaku, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 77. minucie w drużynie US Lecce doszło do zmiany. John Björkengren wszedł za Žana Majera.

W tym czasie to zawodnicy US Lecce otworzyli wynik. Gola na 0-1 na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania strzelił Kastriot Dermaku. Przy strzeleniu gola pomagał Antonio Barreca.

W 83. minucie Massimo Bertagnoli został zmieniony przez Giacoma Olzera, a za Aleša Matějů wszedł na boisko Fran Karačić, co miało wzmocnić zespół Brescia Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francesca Di Mariano na Marca Olivieriego. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mortenowi Duemu z US Lecce. Była to 85. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 87. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dimitri Bisoli.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Marco Bleve
83′ Aleš Matějů
Antonio Barreca
83′ Massimo Bertagnoli
Žan Majer77′
63′ Filip Wojciech Jagiełło
Mario Gargiulo
73′ Mattéo Tramoni
Morten Due Hjulmand85′
 87′ Dimitri Bisoli
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato
Tom van de Looi
Massimo Coda
73′ Stefano Moreo
Brynjar Ingi Bjarnason
83′ Fran Karačić
Alexis Blin
83′ Giacomo Olzer
Marcin Listkowski
73′ Nikolas Szpalek
Marco Olivieri85′
73′ Rijad Bajić
Pablo Rodríguez Delgado
63′ Rodrigo Palacio

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom US Lecce przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół US Lecce w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.