Brescia Calcio - US Cremonese 1-2 (1-0). Liga włoska - 24. kolejka Serie B

W starciu 24. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 20 lutego, drużyna Brescia Calcio przegrała z US Cremonese 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti.

D. Ciofani 54',59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka Brescia Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Brescia Calcio otworzyli wynik. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Ayé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Alfredo Donnarumma.

Chwilę później trener US Cremonese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł Samuel Gustafson, a murawę opuścił Paolo Bartolomei. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brescia Calcio.

W 49. minucie kartkę dostał Alessandro Fiordaliso, piłkarz gości. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Daniel Ciofani. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 59. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Daniel Ciofani z US Cremonese. Przy zdobyciu bramki pomagał Jaime Báez.

Kibice Brescia Calcio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filipa Jagiełłę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jakub Łabojko. W 64. minucie za Simona Skrabba wszedł Antonino Ragusa. Między 65. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Brescia Calcio: Marko Pajač, Aleš Matějů, Alfredo Donnarumma, na ich miejsce weszli: Bruno Martella, Fran Karačić, Hólmbert Friðjónsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gianluki Gaetana, Jaime Báeza zajęli: Cristian Buonaiuto, Žan Celar.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom US Cremonese: Luce Valzanii w 69. i Michele Castagnettiemu w 72. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Marco Carnesecchi
78′ Aleš Matějů
Nadir Zortea
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Matteo Bianchetti
Massimiliano Mangraviti
Alessandro Fiordaliso49′
78′ Marko Pajač
Emanuele Valeri
Dimitri Bisoli
Paolo Bartolomei30′
Birkir Bjarnason
Luca Valzania69′
64′ Jakub Jan Łabojko
Jaime Báez Stábile83′
64′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Michele Castagnetti72′
 28′ Florian Ayé
Gianluca Gaetano65′
82′ Alfredo Donnarumma
Daniel Ciofani  54′ (k.), 59′
Matic Kotnik
Enrico Alfonso
78′ Fran Karačić
Giacomo Volpe
78′ Bruno Martella
Cristian Buonaiuto65′
Andrea Papetti
Francesco Deli
Andrea Ghezzi
Matteo Ghisolfi
64′ Filip Jagiełło
Samuel Gustafson30′
Tom van de Looi
Filippo Nardi
82′ Hólmbert Aron Friðjónsson
Marco Pinato
64′ Antonino Ragusa
Žan Celar83′

Fabio Giovanni Ceravolo

Lorenzo Colombo

Zespół US Cremonese zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom US Cremonese przyznał trzy żółte.

Zespół Brescia Calcio w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.