Brescia Calcio - US Cremonese 1-0 (0-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

23 października na Stadio Mario Rigamonti odbył się pojedynek 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Brescia Calcio i US Cremonese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Brescia Calcio 1-0. Na stadionie zasiadło 6 500 widzów. Na boisku zobaczyliśmy trzech Polaków: Filipa Jagiełły, Jakuba Łabojki z Brescia Calcio oraz Doriana Ciężkowskiego z US Cremonese.

9. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-23 18:30 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 6500 | Arbiter: Gianluca Aureliano
Brescia Calcio
US Cremonese
1
0
N. Špalek 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Brescia Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Matteo Bianchettiemu z US Cremonese. Była to 35. minuta meczu.

Drugą połowę drużyna US Cremonese rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gianlucę Gaetana, Michele Castagnettiego, Lucę Vida weszli Jaime Báez, Paolo Bartolomei, Nicolò Fagioli. W 57. minucie sędzia ukarał kartką Andreę Cistanę, piłkarza gospodarzy.

W 59. minucie za Samuela Di Carminego wszedł Daniel Ciofani. W 65. minucie karnego dla US Cremonese nie wykorzystał Daniel Ciofani strzelając obok bramki. Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Stefano Moreo, a murawę opuścił Rijad Bajić.

W tej samej minucie Mattéo Tramoni został zmieniony przez Filipa Jagiełłę, a za Rodriga Palacia wszedł na boisko Nikolas Szpalek, co miało wzmocnić zespół Brescia Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alessandra Crescenziego na Emanuele Valeriego.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Nikolas Szpalek dla jedenastki Brescia Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 90. minucie w zespole Brescia Calcio doszło do zmiany. Michele Cavion wszedł za Massima Bertagnolego.

Leonardo Sernicola
57′ Andrea Cistana
Matteo Bianchetti35′
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Memeh Caleb Okoli
Marko Pajač
Alessandro Crescenzi74′
90′ Massimo Bertagnoli
Luca Valzania
Dimitri Bisoli
Gianluca Gaetano46′
Tom van de Looi
Cristian Buonaiuto
79′ Rodrigo Palacio
Michele Castagnetti46′
67′ Rijad Bajić
Luca Vido46′
67′ Mattéo Tramoni
Paolo Bartolomei46′
90′ Michele Cavion
Nicolò Fagioli46′
67′ Filip Wojciech Jagiełło
Filippo Nardi
Jakub Jan Łabojko
Jaime Báez Stábile46′
Giacomo Olzer
Daniel Ciofani59′ 65′ (k.)
79′  84′ Nikolas Szpalek
Luca Strizzolo
67′ Stefano Moreo
Luca Zanimacchia

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Brescia Calcio w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.