Brescia Calcio - SS Monza 1912 0-2 (0-1). Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie B, które rozegrane zostało 5 grudnia, jedenastka Brescia Calcio przegrała z SS Monza 1912 0-2 (0-1). Mecz na Stadio Mario Rigamonti obejrzało 5 080 widzów.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-05 16:15 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 5080 | Arbiter: Luca Pairetto
Brescia Calcio
SS Monza 1912
0
2
C. Gytkjær 40'
José Machín 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Brescia Calcio wygrał dwa razy, zremisował trzy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Christian Gytkjaer wywołał eksplozję radości wśród kibiców SS Monza 1912 , zdobywając bramkę w 40. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SS Monza 1912.

Trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Rodrigo Palacio, a murawę opuścił Stefano Moreo.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SS Monza 1912 w 55. minucie spotkania, gdy José Machín strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Mattia Valoti.

W 59. minucie Filip Jagiełło zastąpił Rijada Bajicia. W tej samej minucie w drużynie Brescia Calcio doszło do zmiany. Tom van de Looi wszedł za Aleša Matějů. Na murawie, jak to często zdarzało się SS Monza 1912 w tym sezonie, pojawił się Mario Sampirisi, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 64. minucie Pedro Pereirę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Massimowi Bertagnolemu z Brescia Calcio. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Michele Di Gregorio
59′ Aleš Matějů
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira64′
59′ Filip Wojciech Jagiełło
Andrea Colpani72′
90′ Massimo Bertagnoli
Marco D'Alessandro79′
Dimitri Bisoli
José Ndong Machín Dicombo  55′ 72′
74′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Andrea Barberis
46′ Stefano Moreo
Marco Brescianini
74′ Giacomo Olzer
Luca Mazzitelli72′
Nikolas Szpalek
Antonis Siatounis
59′ Tom van de Looi
Patrick Ciurria72′
Florian Ayé
Mattia Finotto79′
59′ Rijad Bajić
Samuele Vignato
46′ Rodrigo Palacio

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Brescia Calcio przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Brescia Calcio w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.