Brescia Calcio - Societa Sportiva Monza 1912 1-2 (1-1). Liga -

18 maja na Stadio Mario Rigamonti odbył się pojedynek Serie B pomiędzy drużynami Brescii i Monzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Monzy 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Jagiełłę występującego w Brescii.

18 maja  na Stadio Mario Rigamonti odbył się pojedynek   Serie B pomiędzy drużynami Brescii  i Monzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Monzy 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Jagiełłę występującego w Brescii.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć starć jedenastka Brescii wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Brescii nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Stefano Moreo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tomowi van De Looiemu z zespołu Brescii. Była to 17. minuta meczu. W 25. minucie Matthieu Huard został zastąpiony przez Marka Pajaca. Po pół godzinie gry w drużynie Brescii doszło do zmiany. Massimo Bertagnoli wszedł za Stefana Sabellego.

Jedenastka Monzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 44. minucie Christian Gytkjaer wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Patrick Ciurria.

W 45. minucie w jedenastce Brescii doszło do zmiany. Filip Jagiełło wszedł za Matteo Tramoniego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Monzy w 56. minucie spotkania, gdy Christian Gytkjaer zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Trener Monzy postanowił bronić wyniku. W 57. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marca D`Alessandra wszedł Pedro Pereira, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Monzy utrzymać prowadzenie.

Od 59. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Monzy i jedną drużynie przeciwnej. Między 69. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Monzy: Patrick Ciurria, Patrick Ciurria, Gabriel Paletta, Dany Mota, na ich miejsce weszli: Salvatore Molina, Andrea Colpani, Luca Marrone, Leonardo Mancuso. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Toma van De Looiego, Rodriga Palacia zajęli: Federico Proia, Flavio Bianchi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Piłkarze Brescii obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.