Brescia Calcio - Frosinone Calcio 1-2 (1-1). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

W pojedynku 9. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 28 listopada, drużyna Brescia Calcio przegrała z Frosinone Calcio 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Stadio Mario Rigamonti. Jedną z bramek zdobył Piotr Parzyszek.

P. Parzyszek 84'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół Frosinone Calcio wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie żółtą kartkę dostał Ernesto Torregrossa z drużyny gospodarzy.

W 22. minucie Lorenzo Ariaudo zastąpił Przemysława Szymińskiego. W 25. minucie żółtą kartką został ukarany Jhon Chancellor, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Frosinone Calcio w 27. minucie spotkania, gdy Francesco Zampano zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Andrija Novakovich.

Zawodnicy Brescia Calcio nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 33. minucie gola wyrównującego strzelił Ernesto Torregrossa. Bramka padła po podaniu Daniele Desseny.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Brescia Calcio postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Filipa Jagiełłę. Na boisko wszedł Birkir Bjarnason, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w drużynie Brescia Calcio doszło do zmiany. Antonino Ragusa wszedł za Floriana Ayégo.

W 64. minucie żółtą kartkę otrzymał Birkir Bjarnason z Brescia Calcio. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Birkir Bjarnason z Brescia Calcio i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 64. minucie. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Przemysława Szymińskiego, piłkarza Frosinone Calcio.

Trener Frosinone Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Marcusa Rohdéna i na pole gry wprowadził napastnika Camilla Ciana, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Andrija Novakovich został zmieniony przez Piotra Parzyszka, co miało wzmocnić drużynę Frosinone Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicola Verzeniego na Brunona Martellę oraz Jakuba Łabojkę na Toma van de Looiego. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Piotra Parzyszka z Frosinone Calcio, a w 84. minucie Daniele Dessenę z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Piotr Parzyszek.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w zespole Frosinone Calcio doszło do zmiany. Marco Carraro wszedł za Federica Dionisiego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Marcos Curado
25′ Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Lorenzo Ariaudo22′
75′ Nicolò Verzeni
Raffaele Maiello
63′ Filip Jagiełło
Alessandro Salvi
83′ Daniele Dessena
Grigoris Kastanos
75′ Jakub Jan Łabojko
Francesco Zampano  27′
Jaromír Zmrhal
Marcus Rohdén73′
 33′ 14′ Ernesto Torregrossa
Federico Dionisi87′
63′ Florian Ayé
Andrija Novakovich73′
Matic Kotnik
Alessandro Iacobucci
75′ Bruno Martella
Giuseppe Marciano
63′ 64′ 66′ Birkir Bjarnason
Andrea Beghetto
Andrea Ghezzi
Pietro Giordani
Nikolas Szpalek
Przemysław Szymiński22′ 69′
75′ Tom van de Looi
Daniel Boloca
63′ Antonino Ragusa
Marco Carraro87′

Alessio Tribuzzi

Mattia Vitale

Camillo Ciano73′

Piotr Parzyszek73′  84′ 78′

Piłkarze Brescia Calcio obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.