Brescia Calcio - FC Sudtirol 2-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Serie B, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Brescii wygrał z Sudtirolem 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescii.

W  meczu 1. kolejki  Serie B, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Brescii wygrał  z Sudtirolem  2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescii.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Brescii.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Giovanniemu Zarowi z Sudtirolu. Była to 35. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brescii w 36. minucie spotkania, gdy Emanuele Ndoj zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Brescii.

W 52. minucie Emanuele Ndoj zastąpił Nicolasa Galazziego. W 60. minucie kartką został ukarany Matthieu Huard, piłkarz Brescii.

W 61. minucie Simone Mazzocchi z jedenastki Sudtirolu uratował swój zespół przed stratą bramki broniąc karnego. W 62. minucie boisko opuścili piłkarze Brescii: Jakub Łabojko, Massimiliano Mangraviti, a na ich miejsce weszli Stefano Moreo, Matthieu Huard.

Flavio Bianchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brescii, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomógł Fran Karacic.

W 68. minucie Simone Mazzocchi został zmieniony przez Raphaela Odogwu, a za Hansa Nicolussiego wszedł na boisko Daniele Casiraghi, co miało wzmocnić drużynę Sudtirolu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitriego Bisolego na Massima Bertagnolego oraz Flavia Bianchiego na Reuvena Niemeijera. Niedługo później trener Sudtirolu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Marca Pompettiego. Na boisko wszedł Luca Belardinelli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Sudtirolu doszło do zmiany. Christian Capone wszedł za Mirka Carrettę.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jedenastka Brescii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Brescii w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Sudtirolu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.