Brescia Calcio - FC Crotone 2-2 (1-0). Liga włoska - 4. kolejka Serie B

17 września na Stadio Mario Rigamonti odbyło się spotkanie 4. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Brescia Calcio i FC Crotone. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Pojedynek obejrzało 6 000 widzów. Przy jednej z bramek asystował Filip Jagiełło.

4. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-17 20:30 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 6000 | Arbiter: Giacomo Camplone
S. Mulattieri 70',83'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów jedenastka FC Crotone wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ionuţa Nedelcearu z FC Crotone, a w 30. minucie Aleša Matějů z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to piłkarze Brescia Calcio otworzyli wynik. W 35. minucie bramkę zdobył Mehdi Marcel. Sytuację bramkową stworzył Rijad Bajić.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Ahmedowi Benalemu, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Brescia Calcio.

Drugą połowę drużyna FC Crotone rozpoczęła w zmienionym składzie, za Salvatore Molinę wszedł Marco Sala. Niestety Jesse Joronen bramkarz Brescia Calcio nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Oscara Linnéra - rezerwowego bramkarza jedenastki.

W 58. minucie za Ahmeda Benalego wszedł Samuele Mulattieri. W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy Brescia Calcio: Stefano Moreo, Rodrigo Palacio, a na ich miejsce weszli Rijad Bajić, Mattéo Tramoni.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Brescia Calcio, zdobywając kolejną bramkę. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 2-0 podwyższył Stefano Moreo. Bramka padła po podaniu Filipa Jagiełły.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Samuele Mulattieri. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Mirko Marić.

W 75. minucie Filip Jagiełło został zmieniony przez Dimitriego Bisolego, a za Aleša Matějů wszedł na boisko Andrea Papetti, co miało wzmocnić jedenastkę Brescia Calcio. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Augustusa Kargbo na Braina Oddeiego oraz Nahuela Estéveza na Godfreda Donsaha. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Vasile'owi Mogoș z zespołu gości.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. Bramkę na 2-2 w 83. minucie zdobył Samuele Mulattieri.

W samej końcówce meczu sędzia ukarał kartką Godfreda Donsaha, piłkarza FC Crotone. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce FC Crotone doszło do zmiany. Thomas Schirò wszedł za Mirka Maricia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Marco Festa
30′ 75′ Aleš Matějů
Nahuel Estévez80′
75′ Filip Wojciech Jagiełło
Vasile Mogoș78′
Massimo Bertagnoli
Augustus Kargbo80′
Tom van de Looi
Ahmed Benali45′ 58′
 35′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Salvatore Andrea Molina46′
61′ Rijad Bajić
Miloš Vulić
61′ Mattéo Tramoni
Mirko Marić90′
46′ Oscar Carl Linnér
Nikita Contini Baranovsky
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Gianluca Saro
Fran Karačić
Giuseppe Cuomo
75′ Andrea Papetti
Davide Mondonico
75′ Dimitri Bisoli
Niccolò Zanellato
61′  68′ Stefano Moreo
Samuele Mulattieri58′  70′, 83′
61′ Rodrigo Palacio
Brain Oddei80′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Brescia Calcio, a piłkarzom gości pokazał cztery.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.