Brescia Calcio - Delfino Pescara 1936 1-1 (1-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

W meczu 33. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 10 kwietnia, zespół Brescia Calcio zremisował z Delfino Pescara 1-1 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescia Calcio.

D. Dessena 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Brescia Calcio wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Brescia Calcio w 17. minucie spotkania, gdy Filip Jagiełło zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Birkir Bjarnason.

W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fabia Maistra z Delfino Pescara, a w 36. minucie Andreę Papettiego z drużyny przeciwnej. W 40. minucie Damir Ceter został zmieniony przez Niccola Giannettiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brescia Calcio.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Franowi Karačiciowi z Brescia Calcio. Była to 49. minuta pojedynku. W 66. minucie Christian Capone został zmieniony przez Alessia Riccardiego, co miało wzmocnić zespół Delfino Pescara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dimitriego Bisolego na Emanuele Ndoja.

Na murawie, jak to często zdarzało się Brescia Calcio w tym sezonie, pojawił się Massimiliano Mangraviti, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Andreę Papettiego.

Drużyna Delfino Pescara nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 72. minucie Daniele Dessena wyrównał wynik meczu.

W 74. minucie w zespole Delfino Pescara doszło do zmiany. Mirko Valdifiori wszedł za Massimiliana Busellata. W tej samej minucie trener Delfino Pescara postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Fabia Maistra wszedł Rodrigo Guth, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Brescia Calcio doszło do zmiany. Antonino Ragusa wszedł za Filipa Jagiełłę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Vincenzo Fiorillo
49′ Fran Karačić
Raoul Bellanova
36′ 71′ Andrea Papetti
Frederik Hillersborg Sørensen
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Gennaro Scognamiglio
Marko Pajač
Edoardo Masciangelo
68′ Dimitri Bisoli
Daniele Dessena  72′
 17′ 83′ Filip Jagiełło
Fabrizio Alastra
71′ Massimiliano Mangraviti
Andrea Calio
68′ Emanuele Ndoj
Stéphane Richi Oméonga
Nikolas Szpalek
Nicola Rigoni
Hólmbert Aron Friðjónsson
Mirko Valdifiori74′
83′ Antonino Ragusa
Dejan Vokicz

Niccolò Giannetti40′

Alessio Riccardi66′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Brescia Calcio, a zawodnikom gości pokazał jedną.

Jedenastka Brescia Calcio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.