Brescia Calcio - Cosenza Calcio 2-0 (0-0). Liga włoska - 26. kolejka Serie B

W pojedynku 26. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 2 marca, drużyna Brescia Calcio wygrała z Cosenza Calcio 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescia Calcio.

F. Ayé 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Brescia Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Angela Corsiego z Cosenza Calcio, a w 25. minucie Andreę Cistanę z drużyny przeciwnej.

Trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Birkir Bjarnason, a murawę opuścił Nikolas Szpalek. Birkir Bjarnason nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brescia Calcio w 49. minucie spotkania, gdy Birkir Bjarnason zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Filip Jagiełło.

W 58. minucie za Simona Skrabba wszedł Antonino Ragusa. A trener Cosenza Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mohameda Bahloulego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Daniele Sciaudone. W 59. minucie w drużynie Cosenza Calcio doszło do zmiany. Brayan Vera wszedł za Matteo Legittima.

Angelo Corsi z Cosenza Calcio po godzinie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w piątej minucie. Między 65. a 75. minutą, boisko opuścili piłkarze Brescia Calcio: Bruno Martella, Filip Jagiełło, Dimitri Bisoli, na ich miejsce weszli: Marko Pajač, Jakub Łabojko, Hólmbert Friðjónsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcella Trotty, Davide Petrucciego zajęli: Mirko Carretta, Abou-Malal Ba.

Trzeba było trochę poczekać, aby Florian Ayé wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brescia Calcio, strzelając kolejnego gola w 79. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Antonino Ragusa.

W 83. minucie w zespole Cosenza Calcio doszło do zmiany. Ihsan Sacko wszedł za Lucę Tremoladę. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Birkirowi Bjarnasonowi z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Angelo Corsi5′ 62′
25′ Andrea Cistana
Andrea Tiritiello
Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Gianmarco Ingrosso
65′ Bruno Martella
Matteo Legittimo59′
75′ Dimitri Bisoli
Daniele Sciaudone58′
66′ Filip Jagiełło
Luca Crecco
46′ Nikolas Szpalek
Davide Petrucci72′
Tom van de Looi
Luca Tremolada83′
 79′ Florian Ayé
Ettore Gliozzi
58′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Raffaele Schiavi
46′  49′ 87′ Birkir Bjarnason
Brayan Emanuel Vera Ramírez59′
66′ Jakub Jan Łabojko
Abou-Malal Ba72′
65′ Marko Pajač
Mohamed Rayane Bahlouli58′
75′ Hólmbert Aron Friðjónsson
Benjamin Lhassine Kone
58′ Antonino Ragusa
Mirko Carretta72′

Jerry Uche Mbakogu

Ihsan Sacko83′

Gianluigi Sueva

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Brescia Calcio w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.