Brescia Calcio - AC Pisa 1909 4-3 (1-1). Liga włoska - 37. kolejka Serie B

7 maja na Stadio Mario Rigamonti odbył się mecz 37. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Brescia Calcio i AC Pisa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Brescia Calcio 4-3. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescia Calcio.

37. kolejka Włochy - Serie B
2021-05-07 14:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Arbiter: Gianluca Manganiello
G. Sibilli 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Brescia Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AC Pisa w dziewiątej minucie spotkania, gdy Marius Marin zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Brescia Calcio otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie gola wyrównującego strzelił Florian Ayé. To już trzynaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Bruno Martella.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Brescia Calcio: Filipowi Jagielle w 21. i Brunonowi Martelli w 28. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jakub Łabojko, a murawę opuścił Dimitri Bisoli. Na drugą połowę jedenastka Brescia Calcio wyszła w zmienionym składzie, za Toma van de Looiego wszedł Emanuele Ndoj.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Brescia Calcio w 52. minucie spotkania, gdy Alfredo Donnarumma zdobył z karnego drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 60. minucie za Brunona Martellę wszedł Marko Pajač. W 63. minucie kartkę otrzymał Marko Pajač z zespołu gospodarzy. W 64. minucie karnego dla AC Pisa nie wykorzystał Giuseppe Mastinu. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 65. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Florian Ayé z Brescia Calcio. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Brescia Calcio doszło do zmiany. Antonino Ragusa wszedł za Birkira Bjarnasona.

W tej samej minucie trener AC Pisa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Erosa Pisana. Na boisko wszedł Francesco Lisi, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Alessandro De Vitis. Na 10 minut przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Aleša Matějů, piłkarza gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 4-2 strzelił hat-tricka w 82. minucie Florian Ayé.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 83. minucie, w jedenastce Brescia Calcio za Alfreda Donnarummy wszedł Nikolas Szpalek, a w zespole AC Pisa Francesco Lisi zmienił Francesca Bellego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Giuseppe Sibilli. Asystę przy bramce zanotował Davide Marsura.

W 87. minucie w zespole AC Pisa doszło do zmiany. Bamba Susso wszedł za Giuseppe Mastinu. Drużynie AC Pisa zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Brescia Calcio.

Stefano Gori
80′ Aleš Matějů
Samuele Birindelli
Andrea Cistana
Andrea Meroni
Massimiliano Mangraviti
Simone Benedetti
28′ 60′ Bruno Martella
Eros Pisano66′
46′ Dimitri Bisoli
Marius Mihai Marin  9′
21′ Filip Wojciech Jagiełło
Alessandro De Vitis  68′ (k.)
66′ Birkir Bjarnason
Giuseppe Mastinu 64′ (k.) 87′
46′ Tom van de Looi
Alessandro Quaini
 52′ (k.) 83′ Alfredo Donnarumma
Giuseppe Sibilli  85′
 18′, 65′, 82′ Florian Ayé
Davide Marsura
Lorenzo Andrenacci
Leonardo Loria
Fran Karačić
Simone Perilli
60′ 63′ Marko Pajač
Lorenzo Bechini
Andrea Papetti
Francesco Belli82′
Alessandro Semprini
Tommaso Del Rosso
46′ Jakub Jan Łabojko
Tommaso Fischer
46′ Emanuele Ndoj
Francesco Lisi66′ 82′
83′ Nikolas Szpalek
Lorenzo Masetti
66′ Antonino Ragusa
Bamba Susso87′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Brescia Calcio pokazał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół AC Pisa w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.