Brescia Calcio - AC Pisa 1909 0-1 (0-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

W pojedynku 14. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Brescia Calcio przegrała z AC Pisa 0-1 (0-0). Mecz na Stadio Mario Rigamonti obejrzało 6 221 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Filipa Jagiełłę występującego w Brescia Calcio.

14. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-27 16:15 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Widzów: 6221 | Arbiter: Simone Sozza
Brescia Calcio
AC Pisa 1909
0
1
G. Sibilli 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Brescia Calcio wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut jedenastka AC Pisa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Brescia Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Samuele Birindelli z AC Pisa. Była to 38. minuta meczu.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Andreę Cistanę z Brescia Calcio, a w 52. minucie Maxime'a Leverbe'a z drużyny przeciwnej. W 62. minucie w drużynie Brescia Calcio doszło do zmiany. Mattéo Tramoni wszedł za Rodriga Palacia.

Chwilę później trener Brescia Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Stefano Moreo, a murawę opuścił Rijad Bajić. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Tom van de Looi, piłkarz gospodarzy. W 66. minucie Tom van de Looi został zastąpiony przez Filipa Jagiełłę.

A kibice AC Pisa nie mogli już doczekać się wprowadzenia Giuseppe Sibillego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yonatan Cohen. Posunięcie trenera było słuszne. Giuseppe Sibillego strzelił zwycięskiego gola w 70. minucie spotkania. W 69. minucie kartkę obejrzał Jhon Chancellor z drużyny gospodarzy.

Jedyną bramkę meczu zdobył Giuseppe Sibilli dla zespołu AC Pisa. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Robert Gucher.

Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze AC Pisa: Giuseppe Mastinu, Robert Gucher, Lorenzo Lucca, na ich miejsce weszli: Davide Di Quinzio, Gaetano Masucci, Hjörtur Hermannsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Massimiliana Mangravitiego, Mehdiego Marcela zajęli: Florian Ayé, Nikolas Szpalek. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom AC Pisa i dwie drużynie przeciwnej.

Nícolas David Andrade
46′ Andrea Cistana
Samuele Birindelli38′
77′ Massimiliano Mangraviti
Maxime Jean Roberto Leverbe52′
69′ Jhon Carlos Chancellor Cedeño
Antonio Aldo Caracciolo90′
Dimitri Bisoli
Pietro Beruatto
77′ Mehdi Pascal Marcel Léris
Marius Mihai Marin
Massimo Bertagnoli
Giuseppe Mastinu72′
Marko Pajač
Robert Franz Gucher89′
65′ 66′ Tom van de Looi
Ádám Nagy
63′ Rijad Bajić
Lorenzo Lucca86′ 90′
62′ Rodrigo Palacio
Andrea Cisco
66′ 90′ Filip Wojciech Jagiełło
Davide Marsura
Giacomo Olzer
Gaetano Vittorio Masucci89′
77′ 90′ Nikolas Szpalek
Gabriele Piccinini
62′ Mattéo Tramoni
Giuseppe Sibilli67′  70′
77′ Florian Ayé

63′ Stefano Moreo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po pięć żółtych kartek.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna AC Pisa w drugiej połowie dokonała czterech zmian.