Brescia Calcio - AC Chievo Werona 1-0 (1-0). Liga włoska - 23. kolejka Serie B

W pojedynku 23. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 14 lutego, drużyna Brescia Calcio wygrała z Chievo Werona 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadio Mario Rigamonti. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Łabojkę występującego w Brescia Calcio.

23. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-14 18:00 | Stadion: Stadio Mario Rigamonti | Arbiter: Antonio Di Martino
Brescia Calcio
AC Chievo Werona
1
0
F. Ayé 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Chievo Werona wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Jedynego gola meczu strzelił Florian Ayé dla zespołu Brescia Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Brescia Calcio.

Trener Chievo Werona postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Massima Bertagnolego i na pole gry wprowadził napastnika Luigiego Canotta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Francesco Margiotta zastąpił Manuela De Lucę.

A trener Brescia Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma van de Looiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Birkir Bjarnason. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Brescia Calcio: Marko Pajač, Alfredo Donnarumma, Filip Jagiełło, na ich miejsce weszli: Bruno Martella, Simon Skrabb, Antonino Ragusa. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Garritana, Luki Palmiera, Matteo Cotalego zajęli: Antonio Di Gaudio, Mattia Viviani, Francesco Renzetti.

Michele Rigione
71′ 73′ Marko Pajač
Matteo Cotali76′ 82′
Dimitri Bisoli
Massimo Bertagnoli63′
66′ Birkir Bjarnason
Luca Palmiero74′
86′ Filip Jagiełło
Luca Garritano73′
Jakub Jan Łabojko
Joel Obi
 35′ Florian Ayé
Francesco Margiotta63′
86′ Alfredo Donnarumma
Filip Đorđević
Lorenzo Andrenacci
Andrea Seculin
Fran Karačić
Daniel Pavlev
73′ Bruno Martella
Francesco Renzetti82′ 90′
Andrea Papetti
Sauli Vaisanen
Andrea Ghezzi
Amato Ciciretti
86′ Simon Ivar Alexander Skrabb
Emanuele Giaccherini
66′ Tom van de Looi
Mattia Viviani74′
Hólmbert Aron Friðjónsson
Emanuele Zuelli
86′ Antonino Ragusa
Luigi Canotto63′

Manuel De Luca63′

Antonio Di Gaudio73′

Michael Fabbro

Jeśli jedenastka Chievo Werona nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Chievo Werona w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.