Benevento Calcio - Urbs Sportiva Reggina 1914 4-0 (2-0). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

27 listopada na Stadio Ciro Vigorito odbyło się spotkanie 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Urbsu Sportiva Reggina 1914. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 4-0. Na stadionie zasiadło 4 088 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 4088 | Arbiter: Francesco Fourneau
A. Tello 69'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benevento Calcio w 11. minucie spotkania, gdy Mattia Viviani zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Gaetano Letizia.

W 24. minucie kartkę dostał Nicola Bellomo z zespołu gości.

Jedenastka Urbsu Sportiva Reggina 1914 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Gianluca Lapadula. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zanotował Mattia Viviani.

W 26. minucie kartką został ukarany Nicolò Bianchi, zawodnik Urbsu Sportiva Reggina 1914. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Urbsu Sportiva Reggina 1914 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Alessandro Cortinovis, a murawę opuścił Federico Ricci. Na drugą połowę zespół Urbsu Sportiva Reggina 1914 wyszedł w zmienionym składzie, za Andreya Galabinova wszedł Germán Denis.

W 54. minucie sędzia ukarał kartką Salvatore Elię, piłkarza gospodarzy.

Trzeba było trochę poczekać, aby Artur Ionita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie starcia. Sytuację bramkową stworzył Gianluca Lapadula.

W 59. minucie w jedenastce Urbsu Sportiva Reggina 1914 doszło do zmiany. Perparim Hetemaj wszedł za Nicola Bianchiego. W tej samej minucie za Clauda Adjaponga wszedł Ivan Lakićević. A trener Benevento Calcio wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andrésa Tella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Artur Ionita. Posunięcie trenera było słuszne. Andrésa Tella zdobył czwartą bramkę w 69. minucie spotkania.

W 60. minucie w drużynie Benevento Calcio doszło do zmiany. Enrico Brignola wszedł za Salvatore Elię. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Perparimowi Hetemajowi z Urbsu Sportiva Reggina 1914.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benevento Calcio w 69. minucie spotkania, gdy Andrés Tello strzelił czwartego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-0.

Stefano Turati
54′ 60′ Salvatore Elia
Gianluca Di Chiara
 11′ Mattia Viviani
Nicolò Bianchi26′ 59′
77′ Roberto Insigne
Federico Ricci46′
Riccardo Improta
Nicola Bellomo24′
77′ Gennaro Acampora
Lorenzo Crisetig
 57′ 60′ Artur Ionita
Andrey Galabinov46′
 24′ 78′ Gianluca Lapadula Vargas
Vasco Regini
77′ Angelo Talia
Alessandro Cortinovis46′
60′  69′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Lorenzo Gavioli
Dejan Vokicz
Perparim Hetemaj59′ 64′
60′ Enrico Brignola
Karim Laribi
78′ Giuseppe Di Serio
Rigoberto Manuel Rivas Vindel70′
77′ Gabriele Moncini
Germán Gustavo Denis46′
Marco Sau
Marco Tumminello

Piłkarze Benevento Calcio otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.