Benevento Calcio - Cosenza Calcio 3-0 (1-0). Liga włoska - 9. kolejka Serie B

23 października na Stadio Ciro Vigorito odbyło się starcie 9. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Cosenza Calcio. Mecz zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 3-0. Spotkanie obejrzało 3 930 widzów.

9. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-23 14:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 3930 | Arbiter: Davide Ghersini
A. Tello 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Benevento Calcio wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Benevento Calcio zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cosenza Calcio była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Niestety w 23. minucie meczu Alberto Paleari bramkarz Benevento Calcio z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Niccola Manfrediniego - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Benevento Calcio w 33. minucie spotkania, gdy Federico Barba zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Gianluca Lapadula.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Benevento Calcio.

Drużyna Cosenza Calcio ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Gianluca Lapadula. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 60. minucie Andrea Vallocchia został zmieniony przez Djavana Andersona. Między 60. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Cosenza Calcio: Alberto Gerbo, Gabriele Gori, Giuseppe Caso, Mario Szitum, na ich miejsce weszli: Steeve-Mike Eboa, Luca Pandolfi, Vincenzo Millico, Luca Bittante. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Saua, Enrica Brignoli, Mattii Vivianiego zajęli: Andrés Tello, Dejan Vokicz, Gennaro Acampora. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Giacomo Calò, zawodnik Benevento Calcio.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie pokonał bramkarza Andrés Tello. Przy strzeleniu gola ponownie asystę zaliczył Gianluca Lapadula.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Luca Pandolfi z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Roberto Pirrello
 33′ Federico Barba
Michele Rigione
Daam Wonnebald Foulon
Marco Carraro
76′ Mattia Viviani
Mario Szitum81′
72′ Enrico Brignola
Sanasi Sy
Artur Ionita
Andrea Vallocchia60′
78′ Giacomo Calò
Alberto Gerbo60′
72′ Marco Sau
Gabriele Gori72′
 56′ Gianluca Lapadula Vargas
Giuseppe Caso72′
23′ Niccolo Manfredini
Angelo Corsi
76′ Gennaro Acampora
Alessandro Minelli
Abdallah Basit
Michael Venturi
72′  86′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Steeve-Mike Eboa Ebongue60′
72′ Dejan Vokicz