Benevento Calcio - Cosenza Calcio 0-1 (0-0). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Stadio Ciro Vigorito odbył się pojedynek 1. kolejki Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Cosenzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Cosenzy 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

14 sierpnia  na Stadio Ciro Vigorito odbył się pojedynek  1. kolejki  Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio  i Cosenzy. Mecz zakończył się zwycięstwem Cosenzy 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Benevento Calcio wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach jedenastka Benevento Calcio próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 21. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alda Florenziego z Cosenzy, a w 34. minucie Mattię Vivianiego z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy jedynego gola meczu strzelił Joaquin Larrivey dla drużyny Cosenzy. Bramka padła w tej samej minucie. Trener Benevento Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Nermina Karica i na pole gry wprowadził napastnika Antonina La Guminę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 64. minucie Joaquin Larrivey został zastąpiony przez Karla Butica. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Benevento Calcio: Diego Farias, Andres Tello, Gaetano Letizia, Mattia Viviani, na ich miejsce weszli: Riccardo Improta, Roberto Insigne, Hamza El Kaouakibi, Ilias Koutsoupias. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cira Panica, Alda Florenziego, Christiana D'Ursa, Enrica Brignoli zajęli: Pietro Martino, Marco Brescianini, Massimo Zilli, Michael Venturi. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marca Brescianiniego z Cosenzy, a w 86. minucie Roberta Insignego z drużyny przeciwnej.

Przewaga jedenastki Benevento Calcio w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Benevento Calcio, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Cosenzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.