Benevento Calcio - Associazione Calcio Pisa 1909 1-0 (0-0). Liga -

17 maja na Stadio Ciro Vigorito odbyło się starcie Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio i Pisy. Mecz zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

17 maja  na Stadio Ciro Vigorito odbyło się starcie   Serie B pomiędzy drużynami Benevento Calcio  i Pisy. Mecz zakończył się zwycięstwem Benevento Calcio 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Benevento Calcio wygrała aż cztery razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 41. minucie kartkę dostał Lorenzo Lucca, zawodnik Pisy.

W 54. minucie Alessandro De Vitis zastąpił Filippa Berrę. Między 64. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benevento Calcio: Gennaro Acampora, Roberto Insigne, Riccardo Improta, na ich miejsce weszli: Mattia Viviani, Salvatore Elia, Artur Ionita. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce George'a Puscasa, Giuseppe Sibillego zajęli: Ernesto Torregrossa, Giuseppe Mastinu.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kamila Glika z Benevento Calcio, a w 80. minucie Adama Nagya z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Gianluca Lapadula dla zespołu Benevento Calcio. Bramka padła w tej samej minucie. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Benevento Calcio: Gabriele Moncini, Daam Foulon, a na ich miejsce weszli Gianluca Lapadula, Edoardo Masciangelo.

W następstwie utraty gola trener Pisy postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Idrissę Tourego i na pole gry wprowadził napastnika Nicholasa Siegę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej pierwszej minucie pojedynku, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Salvatore Elii i Ernestowi Torregrossie.

Jedenastka Benevento Calcio była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Benevento Calcio, a zawodnikom Pisy pokazał trzy.

Drużyna Benevento Calcio w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Pisy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.