Benevento Calcio - AS Cittadella 4-1 (1-1). Liga włoska - 5. kolejka Serie B

W pojedynku 5. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 21 września, jedenastka Benevento Calcio wygrała z AS Cittadella 4-1 (1-1). Mecz na Stadio Ciro Vigorito obejrzało 2 994 widzów.

5. kolejka Włochy - Serie B
2021-09-21 18:00 | Stadion: Stadio Ciro Vigorito | Widzów: 2994 | Arbiter: Francesco Cosso
O. Okwonkwo 13'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Benevento Calcio wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Prawie natychmiast po rozpoczęciu meczu Gennaro Acampora wywołał eksplozję radości wśród kibiców Benevento Calcio, zdobywając bramkę w piątej minucie spotkania. Sytuację bramkową stworzył Riccardo Improta.

Zawodnicy gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 13. minucie Orji Okwonkwo wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola asystował Mirko Antonucci.

W 22. minucie za Riccarda Improtę wszedł Salvatore Elia. Między 30. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Między 46. a 59. minutą, boisko opuścili zawodnicy Benevento Calcio: Gennaro Acampora, Marco Sau, Giacomo Calò, na ich miejsce weszli: Andrés Tello, Gianluca Lapadula, Mattia Viviani. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Camilla Tavernellego, Domenica Frarego zajęli: Luigi Cuppone, Romano Perticone. W 63. minucie sędzia ukarał kartką Amedeo Benedettiego, piłkarza AS Cittadella.

Chwilę później trener Benevento Calcio postanowił wzmocnić linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Insignego. Na boisko wszedł Gabriele Moncini, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 67. minucie w drużynie AS Cittadella doszło do zmiany. Enrico Baldini wszedł za Mirka Antonucciego.

Zawodnicy Benevento Calcio w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Gianluca Lapadula.

W 78. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Nicola Pavan, Christian D'Urso, a na ich miejsce weszli Andrea Danzi, Tommaso Cassandro.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Benevento Calcio, zdobywając kolejną bramkę. W 84. minucie Gianluca Lapadula po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Benevento Calcio w 86. minucie spotkania, gdy Gianluca Lapadula strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Gabriele Moncini.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Nicoli Pavanowi z AS Cittadella. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Alessio Vita
 5′ 30′ 46′ Gennaro Acampora
Simone Branca
59′ Giacomo Calò
Mirko Antonucci45′ 67′
66′ Roberto Insigne
Andrea Danzi40′ 78′
46′ Marco Sau
Camillo Tavernelli55′
22′ Riccardo Improta
Romano Perticone56′
46′ Andrés Felipe Tello Muñoz
Christian D'Urso78′
59′ Mattia Viviani
Enrico Baldini67′
22′ Salvatore Elia
Giacomo Beretta
46′  69′, 84′, 86′ Gianluca Lapadula Vargas
Luigi Cuppone55′
66′ Gabriele Moncini
Mamadou Tounkara

Zespół AS Cittadella zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.