Associazione Sportiva Cittadella - Pisa Sporting Club 4-3 (1-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Serie B, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Cittadelli zwyciężył z Pisą 4-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Pier Cesare Tombolato.

W  meczu 1. kolejki  Serie B, który rozegrany został 13 sierpnia, zespół Cittadelli zwyciężył  z Pisą  4-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stadio Pier Cesare Tombolato.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Cittadelli wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sytuację bramkową stworzył Alessandro De Vitis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pisy w 27. minucie spotkania, gdy Gaetano Masucci zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy Cittadelli nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Enrico Baldini. Bramka padła po podaniu Simone Branki.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie karnego dla Cittadella nie wykorzystał Enrico Baldini strzelając obok bramki. W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Mariusowi Marinowi z drużyny Pisy.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Enrico Baldini z Cittadelli.

W 61. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Pisy Hjortur Hermannsson.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cittadelli w 66. minucie spotkania, gdy Raul Asencio strzelił z karnego czwartego gola. W 67. minucie Artur Ionita zastąpił Olimpiu Morutana.

Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Cittadelli: Alessio Vita, Simone Branca, Enrico Baldini, Andrea Danzi, Mirko Antonucci, na ich miejsce weszli: Giuseppe Carriero, Valerio Mastrantonio, Ignacio Lores, Nicola Pavan, Mamadou Tounkara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gaetana Masucciego, Tomasa Estevesa, Giuseppe Mastinu, Alessandra De Vitisa zajęli: Moustapha Cisse, Yonatan Cohen, Gabriele Piccinini, Simone Canestrelli.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 90. minucie wynik ustalił Giuseppe Sibilli. Przy zdobyciu bramki pomógł Olimpiu Morutan.

W tej samej minucie sędzia pokazał kartkę Giuseppe Carrierowi, zawodnikowi Cittadelli.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W tej samej minucie kontaktową bramkę dla jedenastki Pisy zdobył Simone Canestrelli.

Zespołowi Pisy zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cittadelli.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.