Associazione Calcio Pisa 1909 - Benevento Calcio 1-0 (1-0). Liga -

21 maja na Arena Garibaldi – Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie Serie B pomiędzy drużynami Pisy i Benevento Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pisy 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

21 maja  na Arena Garibaldi – Stadio Romeo Anconetani odbyło się starcie   Serie B pomiędzy drużynami Pisy  i Benevento Calcio. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pisy 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Glika występującego w Benevento Calcio.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Pisy wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Ahmed Benali dla drużyny Pisy. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował George Puscas.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Artura Ionitę z Benevento Calcio, a w 45. minucie Mariusa Marina z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pisy.

W 51. minucie za Artura Ionitę wszedł Roberto Insigne. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Pisa: Pietrowi Beruattowi w 62. i Maxime'owi Leverbe'owi w 65. minucie.

Między 63. a 69. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pisy: Ernesto Torregrossa, Ahmed Benali, Giuseppe Mastinu, na ich miejsce weszli: Lorenzo Lucca, Giuseppe Sibilli, Nicholas Siega. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Improty, Gennara Acampory zajęli: Gabriele Moncini, Mattia Viviani. Trener Benevento Calcio postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił obrońcę Edoarda Masciangela i na pole gry wprowadził napastnika Salvatore Elię. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie Giacomo Calo został zmieniony przez Francesca Fortego, co miało wzmocnić drużynę Benevento Calcio. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając George'a Puscasa na Gaetana Masucciego oraz Mariusa Marina na Alessandra De Vitisa.

W 87. minucie kartkę dostał Mattia Viviani, piłkarz Benevento Calcio. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Pisy, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze Benevento Calcio dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.