Ascoli Picchio - Salernitana 1919 0-2 (0-2). Liga włoska - 24. kolejka Serie B

20 lutego na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbyło się starcie 24. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i Salernitana 1919. Mecz zakończył się zwycięstwem Salernitana 1919 2-0. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Pawła Jaroszyńskiego, Patryka Dziczka z Salernitana 1919.

24. kolejka Włochy - Serie B
2021-02-20 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Arbiter: Eugenio Abbattista
Ascoli Picchio FC 1898
US Salernitana 1919
0
2
DO PRZERWY  0-2
G. Tutino 2',24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna Salernitana 1919 wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salernitana 1919 w drugiej minucie spotkania, gdy Gennaro Tutino zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Leonardo Capezzi.

Zespół Ascoli Picchio ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył ponownie w 24. minucie Gennaro Tutino.

Między 29. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Ascoli Picchio wyszedł w zmienionym składzie, za Abdelhamida Sabiriego, Mirka Eramę, Tommasa D'Orazia weszli Vittorio Parigini, Simone Pinna, Nicola Mosti. W 64. minucie Marcel Büchel został zmieniony przez Andreę Danziego.

W tej samej minucie trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gianmarco Cangiano, a murawę opuścił Rijad Bajić. Na murawie, jak to często zdarzało się Salernitana 1919 w tym sezonie, pojawił się Frederic Veseli, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 72. minucie Pawła Jaroszyńskiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W tej samej minucie w jedenastce Salernitana 1919 doszło do zmiany. Patryk Dziczek wszedł za Leonarda Capezziego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Fredericowi Veselemu z Salernitana 1919. Była to 77. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły gole.

Norbert Gyomber45′
46′ Tommaso D'Orazio
Tiago Matías Casasola
46′ Mirko Eramo
Mamadou Coulibaly32′ 69′
64′ Marcel Büchel
Leonardo Capezzi72′
29′ 46′ Abdelhamid Sabiri
Paweł Kamil Jaroszyński72′
Dario Šarić
Francesco Di Tacchio
64′ Rijad Bajić
Emanuele Cicerelli
46′ Simone Pinna
Patryk Dziczek72′
64′ Andrea Danzi
Sofian Kiyine64′
46′ Nicola Mosti
André Anderson Pomilio Lima da Silva
46′ Vittorio Parigini
Andrea Schiavone
64′ Gianmarco Cangiano
Mirko Antonucci
Adrian Marius Stoian
Giuseppe Barone

Milan Đurić69′

Julian Kristoffersen

Przewaga drużyny Ascoli Picchio w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Ascoli Picchio otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Ascoli Picchio w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.