Ascoli Picchio - Parma Calcio 0-0. Liga włoska - 16. kolejka Serie B

W pojedynku 16. kolejki włoskiej Serie B, który rozegrany został 5 grudnia, zespół Ascoli Picchio zremisował z Parmą Calcio 0-0. Mecz na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno obejrzało 6 837 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Benedyczaka występującego w Parmie Calcio.

16. kolejka Włochy - Serie B
2021-12-05 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 6837 | Arbiter: Daniele Minelli
Ascoli Picchio FC 1898
Parma Calcio 1913
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Parmy Calcio wygrał aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Alessandro Salvi z Ascoli Picchio. Była to 37. minuta meczu.

W 59. minucie żółtą kartkę dostał Dennis Man z zespołu gości. W 60. minucie Atanas Iliev zastąpił Soufiane Bidaouiego.

W tej samej minucie trener Parmy Calcio postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Adrian Benedyczak, a murawę opuścił Gennaro Tutino. W tej samej minucie w drużynie Parmy Calcio doszło do zmiany. Juan Brunetta wszedł za Stanka Juricia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Juan Brunetta, piłkarz Parmy Calcio.

Kibice Ascoli Picchio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mirka Erama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Marcel Büchel. Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Ascoli Picchio: Fabio Maistro, Tommaso D'Orazio, Abdelhamid Sabiri, na ich miejsce weszli: Michele Collocolo, Federico Baschirotto, Danilo Quaranta. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Enrica Del Prato, Dennisa Mana zajęli: Félix Correia, Vasilios Zagaritis. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Danila z Parmy Calcio, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Soufiane Bidaouiego z drużyny przeciwnej.

Minutę później czerwoną kartkę obejrzał Alessandro Salvi, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik.

Gianluigi Buffon
37′ 90′ Alessandro Salvi
Enrico Del Prato69′
Eric Fernando Botteghin
Yordan Hernando Osorio Paredes
Anastasios Avlonitis
Larangera Danilo84′
69′ Tommaso D'Orazio
Elias Cobbaut
Dario Šarić
Stanko Jurić60′
69′ Fabio Maistro
Franco Damián Vázquez
68′ Marcel Büchel
Dennis Man59′ 70′
82′ Abdelhamid Sabiri
Pasquale Schiattarella
Federico Dionisi
Roberto Inglese
60′ Atanas Iliev
Gennaro Tutino60′
Luca Bolletta
Simone Colombi
Matteo Raffaelli
Ange-Yoan Bonny
69′ Federico Baschirotto
Maxime Busi
Gian Filippo Felicioli
Vasilios Zagaritis70′
82′ Danilo Quaranta
Ahmed Ankrah
Aljaž Tavčar
Simon Solomon Junior Sohm
Manuele Castorani
Aliou Badara Traore
69′ Michele Collocolo
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia69′
68′ Mirko Eramo
Adrian Benedyczak60′
60′ 90′ Soufiane Bidaoui
Juan Francisco Brunetta60′ 67′
Andrea De Paoli
Alessandro Circati

Daniele Iacoponi

Drużyna Parmy Calcio miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Zespół Ascoli Picchio w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.