Ascoli Picchio FC 1898 - US Lecce 1-1 (0-1). Liga włoska - 8. kolejka Serie B

16 października na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbył się pojedynek 8. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i US Lecce. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 4 390 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Listkowskiego występującego w US Lecce.

8. kolejka Włochy - Serie B
2021-10-16 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 4390 | Arbiter: Federico Dionisi
Ascoli Picchio FC 1898
US Lecce
1
1
A. Iliev 74'
Gabriel Strefezza 7'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna US Lecce wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy US Lecce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie Gabriel Strefezza dał prowadzenie swojemu zespołowi. W zdobyciu bramki pomógł Antonio Barreca.

W 19. minucie Gian Felicioli został zmieniony przez Tommasa D'Orazia. Od 30. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny US Lecce.

W 46. minucie Þórir Helgason został zmieniony przez Alexisa Blina, co miało wzmocnić jedenastkę US Lecce. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daria Šaricia na Abdelhamida Sabiriego w 58. minucie oraz Fabia Maistra na Diego Fabbriniego w tej samej minucie. W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Dariowi Šariciowi, piłkarzowi Ascoli Picchio.

Trener Ascoli Picchio postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Mirka Eramę i na pole gry wprowadził napastnika Atanasa Ilieva. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie w jedenastce Ascoli Picchio doszło do zmiany. Federico Baschirotto wszedł za Alessandra Salviego. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Soufiane Bidaouiemu z Ascoli Picchio.

Zawodnicy Ascoli Picchio w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 74. minucie gola wyrównującego strzelił Atanas Iliev. Przy strzeleniu gola asystował Federico Dionisi.

W 79. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Marco Olivieri, Pablo Rodríguez, a na ich miejsce weszli Francesco Di Mariano, Gabriel Strefezza. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ascoli Picchio i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Vasconelos Ferreira Gabriel
71′ Alessandro Salvi
Valentin Gendrey45′
Eric Fernando Botteghin
Alessandro Tuia
Danilo Quaranta
Fabio Lucioni
19′ Gian Filippo Felicioli
Antonio Barreca
50′ 58′ Dario Šarić
Þórir Jóhann Helgason46′
Fabrizio Caligara
Mario Gargiulo81′
31′ 71′ Mirko Eramo
Morten Due Hjulmand
58′ Fabio Maistro
Gabriel Tadeu Strefezza Rebelato  7′ 79′
Federico Dionisi
Massimo Coda30′
73′ Soufiane Bidaoui
Francesco Di Mariano79′
Enrico Guarna
Marco Bleve
Anastasios Avlonitis
Arturo Calabresi
71′ Federico Baschirotto
Kastriot Dermaku
19′ Tommaso D'Orazio
Marcin Listkowski
58′ 87′ Abdelhamid Sabiri
Žan Majer
Andrea De Paoli
Luca Rudolf Paganini
58′ 90′ Diego Fabbrini
Marco Olivieri79′
71′  74′ Atanas Iliev
Pablo Rodríguez Delgado79′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna Ascoli Picchio dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.