Ascoli Picchio FC 1898 - SS Monza 1912 1-1 (1-1). Liga włoska - 14. kolejka Serie B

27 listopada na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbyło się starcie 14. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i SS Monza 1912. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 948 widzów.

14. kolejka Włochy - Serie B
2021-11-27 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Widzów: 3948 | Arbiter: Antonio Di Martino
Ascoli Picchio FC 1898
SS Monza 1912
1
1
A. Sabiri 8'
M. Valoti 33'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Ascoli Picchio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie Abdelhamid Sabiri dał prowadzenie swojemu zespołowi z rzutu karnego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SS Monza 1912: Luce Caldiroli w 15. i Dany'emu Mocie w 30. minucie.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie wynik ustalił Mattia Valoti. Asystę zanotował Luca Marrone.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 52. a 59. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ascoli Picchio i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Atanas Iliev został zmieniony przez Soufiane Bidaouiego.

W tej samej minucie w jedenastce SS Monza 1912 doszło do zmiany. José Machín wszedł za Mattię Valotiego. W tej samej minucie trener SS Monza 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Samuele Vignata. Na boisko wszedł Patrick Ciurria, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 68. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Ascoli Picchio doszło do zmiany. Michele Collocolo wszedł za Fabrizia Caligarę. Chwilę później trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Mirko Eramo, a murawę opuścił Dario Šarić. W drugiej połowie nie padły gole.

Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
54′ 79′ Dario Šarić
Andrea Colpani79′
78′ Fabrizio Caligara
Marco D'Alessandro
68′ Marcel Büchel
Mattia Valoti  33′ 67′
 8′ (k.) 59′ Abdelhamid Sabiri
Andrea Barberis
67′ Atanas Iliev
Marco Brescianini
78′ Michele Collocolo
José Ndong Machín Dicombo67′
79′ Mirko Eramo
Luca Mazzitelli79′ 79′
Andrea Franzolini
Antonis Siatounis
67′ Soufiane Bidaoui
Patrick Ciurria67′ 70′
Andrea De Paoli
Mattia Finotto
Elia Petrelli
Christian Gytkjaer86′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Zespół Ascoli Picchio w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.