Ascoli Picchio FC 1898 - SS Monza 1912 1-0 (0-0). Liga włoska - 33. kolejka Serie B

10 kwietnia na Stadio Cino e Lillo Del Duca w Ascolim Piceno odbył się pojedynek 33. kolejki włoskiej Serie B pomiędzy drużynami Ascoli Picchio i SS Monza 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ascoli Picchio 1-0.

33. kolejka Włochy - Serie B
2021-04-10 14:00 | Stadion: Stadio Cino e Lillo Del Duca | Arbiter: Alessandro Prontera
Ascoli Picchio FC 1898
SS Monza 1912
1
0
D. Šarić 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu SS Monza 1912.

Już w pierwszych minutach zespół SS Monza 1912 próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Abdelhamid Sabiri z Ascoli Picchio.

Na drugą połowę drużyna SS Monza 1912 wyszła w zmienionym składzie, za Mirka Maricia wszedł Marco D'Alessandro. Drugą połowę zespół Ascoli Picchio rozpoczął w zmienionym składzie, za Olivera Kragla wszedł Tommaso D'Orazio.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lorenza Pirolę, zawodnika gości.

Jedyną bramkę meczu dla Ascoli Picchio zdobył Dario Šarić w 64. minucie. W zdobyciu bramki pomógł Tommaso D'Orazio.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Riccarda Brosca z Ascoli Picchio, a w 68. minucie Maria Balotellego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za Davide Diawa wszedł Mario Balotelli. Trener SS Monza 1912 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreę Colpaniego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Federico Ricci.

Po chwili trener Ascoli Picchio postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Mirko Eramo, a murawę opuścił Soufiane Bidaoui. Między 74. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ascoli Picchio: Fabrizio Caligara, Marcel Büchel, Raffaele Pucino, na ich miejsce weszli: Gianmarco Cangiano, Andrea Danzi, Fabrizio Cacciatore. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antonina Barilli, Marca Armellina zajęli: Gabriel Paletta, Andrea D'Errico. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę obejrzał Andrea Danzi z drużyny gospodarzy.

Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lorenzo Pirola z drużyny SS Monza 1912 i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 52. minucie.

Michele Di Gregorio
82′ Raffaele Pucino
Mario Sampirisi
67′ Riccardo Brosco
Filippo Scaglia
Anastasios Avlonitis
Lorenzo Pirola52′ 90′
46′ Oliver Kragl
Antonino Barillà78′
 64′ Dario Šarić
Davide Frattesi
74′ Fabrizio Caligara
Marco Armellino78′
78′ Marcel Büchel
Andrea Barberis
45′ Abdelhamid Sabiri
Federico Ricci68′
Federico Dionisi
Mirko Marić46′
74′ Soufiane Bidaoui
Davide Djily Diaw68′
Mouhamadou Fallou Mbacke Sarr
Stefano Rubbi
82′ Fabrizio Cacciatore
Daniele Sommariva
Gabriele Corbo
Davide Bettella
46′ Tommaso D'Orazio
Gabriel Alejandro Paletta78′
Simone Pinna
Pietro Saio
Danilo Quaranta
Andrea Colpani68′
78′ 90′ Andrea Danzi
Marco D'Alessandro46′
74′ Mirko Eramo
Andrea D'Errico78′
Nicola Mosti
Matteo Scozzarella
Rijad Bajić
Mario Balotelli68′ 68′
74′ Gianmarco Cangiano
Edoardo Colferai
Simone Simeri
Sabino Signorile

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.